www.asu.pl :: Zobacz temat - Tania przesyłka z usa i g....a polska agencja celna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tania przesyłka z usa i g....a polska agencja celna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 14:02    Temat postu: Tania przesyłka z usa i g....a polska agencja celna Odpowiedz z cytatem

Skrzystałem z uslug firmy przewozowej w usa www.polonezparcelservice.com, która gwarantowała dostarczenie przesyłki w czasie do 6 tygodni od nadania.
Gdzieś w okolicach 25 lutego przesyłka dotarła do polskiej agencji celnej Saga z Częstochowy. Dostałem od nich list w celu dokończenia formalności celnych ok. 5-7 marca. Wysłałem do nich wszystkie papiery i 13 marca dokumenty trafiły do kolejki i nadal tam tkwią. Dzisiaj dzwonie i słyszę, że może w przyszłym tygodniu paczka wyjdzie.
Wk... się jak to uslyszałem, co za gówniana firma. Jak można clić coś ponad miesiąc.
Firma kurierska polonez wywiązała się bardzo dobrze ze swojego zobowiązania, ale saga robi ludzi w balona.
Naprawdę lepiej zamowić coś bezposrednio w sklepie z wysylką, zapłacić więcej za transport, opłacić to śmieszne cło i mieć paczkę po 2 tygodniach w domu.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty


Ostatnio zmieniony przez Tomaj dnia Wto Kwi 15, 2008 12:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zazwyczaj takie firmy juz po wszystkim maja cie w dupie i musisz sie prosci x czasu
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gural napisał:
zazwyczaj takie firmy juz po wszystkim maja cie w dupie i musisz sie prosci x czasu


ale co ma wspolngo firma z agencja celna?
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzi mi o to ze firma zrobila swoje a takie firmy (agencje celne w tym momencie) maja potem wszystkich gdzies, idziesz prosisz sie donosisz dokumenty a oni jak maja dobry humor to cie obsluza a jak nie to mozesz czekac i czekac
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 13:47    Temat postu: Sagi ciąg dalszy Odpowiedz z cytatem

W piątek zadzwoniłem, zanczy udało mi się dodzwonić po kilkunastu próbach, do tej syfnej sagi. Odebrała panienka i w tel odrazu rzuciło mi się w uszy jak jakiś gość tłumaczy się klientowi, że on nie wie, bo go tam nie ma, bo on musi sprawdzić i oddzwoni... no już sie wystraszyłem. Panienka miłym glosikiem powiedziała, że paczka wyjdzie do mnie może w przyszłym tygodniu, a wysyłki mają w pn i pt. teraz to już nawet idiota sie domyśli że najwcześniej w pt. Na pytanie dlaczego tak długo, usluszałem: jest dużo zatrzymanych paczek, jest dluga kolejka i trzeba poczekać. Oni paczki odprawiają po ok.. 3 tygodniach od otrzymania papierów. Ode mnie otrzymali 13 marca więc paczka powinna wyjść w przszłym tygodniu, bo jest duża kolejka, jest dużo zatrzymanych paczek....
No k...a mać, ja wiem że na południu Polski życie płynie troche wolniej i spokojniej niz w Wielkopolsce, ale żeby aż tak? Ta firma w wlkp. nie miala by szans przetrwania, konkurencja by ich wykończyła w pare dni. Oni sie chyba przyspawali do tych paczek.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
RadAg
*
*


Dołączył: Mar 03, 2008
Posty: 166
Skąd: IoM

PostWysłany: Sob Kwi 05, 2008 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jaka konkurencja? Czy ty jako klient masz jakas kontrole nad tym do jakiej agencji celnej trafia twoja paczka? Czy jest wogle jakas kontrola nad tymi agencjami. Czy jest jakas ustawa regulujaca ich prace? Mi sie wydaje ze dopuki nie ma zadnej panstwowej kontroli nad tymi firmami celnymi to moga sobie i rok trzymac twoje paczki i nikt im nic nie zrobi...
_________________
www.roadrunners.pl

Ford Crown Victoria P71 2001
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sro Kwi 09, 2008 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj jest środa, myślałem że może cud się zdarzył i paczke wysłali w poniedziałek... a tu zonk. Godz. 18 dzwoni niezidentyfikowany obiekt, odbieram i słyszę panienke z sagi Exclamation Nawija mi, że nie mogą mi oclić tych części samochodowych bo cena w umowie darowizny jest drastycznie zaniżona i to nie przejdzie. Kurw.... sobie myślę co im do tego, jak prezent z usa dostaje to gów.. mnie obchodzi... Powstrzymałem się od komentarza i dalej słucham. Oni znaleźli w internecie że reflekotry które mam to jeden kpl. kosztuje 240$, a tylne światła za kpl. to 230$... To widać żę to są nowe części i nie może tak być tak teraz. Mam przedsrawić rachunek na te części bo inaczej oni wezmą te ceny które znaleźli. Ja do niej że sie nie znam i ma powiedzieć co mam zrobić. To mi podpowiedziała, że mam podać im linki do najtańszych sklepów, ebaya etc. chyba że mogę rachunek przedstawić.

Morał z tego jeden.

Z dala od tanich firm wysyłkowych, bo jak paczka trafi do gównianej agencji celnaj jaką jest SAGA z Częstochowy to można o niej zapomnieć.

Ciekawe jak teraz będą długo clić, jak im te linki znajdę... W ogóle to się zastanawiam nad poradą prawną bo mnie ta firma krzak rozbraja.
Pewnie zarabiają na tym cle i im zależy na jak najwyższej wartości, żeby sporo zarobić... Coś mi tu i tak nie pasuje, bo jak przechodzi przez pocztowy uc to wszystko trwa maks pare dni i clone jest od ręki i nieczego się nie czepiają.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musze poprawić bład jaki zrobiłem - fizycznie go poprawiłem ale wyjaśniam. Agencja celna Saga mieści się w Częstochowie a nie we Wrocławiu, coś mi się namajtało.

Niekończąca sie opowieść.
Od tego 9 kwietnia po rozmowie z kobitką z sagi nic się nie zmieniło. Wieczorem przesłałem majla, jak mi doradziła z linkami do części gdzie są ceny.
Dzisiaj dzwonie bo już jestem na skraju wyczerpania nerwowego i podczas sygnału dzwonienia ich wew. centrali, słyszą jak jakaś babka tłumaczy się komuś, że ta deklaracja pewnie zaginęła i ona poszuka, ale lepiej przesłać nową... Kurna strach w oczach i uszach.
W końcu odebrała jakaś inna i szuka, szuka i znalazła kartkę z informacją, że moja paczka do wyjaśnienia. Miałem im coś wysłać, ona nie wie co i tego nie dostali. Zaglądam do poczty i mówię że wysłałem 9kwietnia o 23 i na pewno 10 już mieli to w skrzynce. Podałem majla, potwierdziłem, że zgadza się z tym na ich piśmie etc. Powiedziała, że ma do mnie numer tel. i oddzwoni.

Kolejny morał:
nie ważne ile dni ma tydzień, dla sagi to tylko ułamek nieistotnej sekundy.

Na stronie www.usa.info.pl jest też niezbyt pochlebna opinia sagi. Ktoś tam polecał firmę www.polamerusa.com. Nie sprawdzałem jeszcze co to jest...

Zadzwoniłem jeszcze do Izby Celnej w Poznaniu gdzie dowiedziałem się, że nie ma szans aby np. oni paczke oclili. O tym gdzie cli się paczkę decyują umowy handlowe pomiędzy firmą spedycyjną a agencją celną. W tym przypadku to polonez i saga. Ja mogę jedynie "naciskać" na sage, a nadawca złożyć reklamacje do poloneza.
To jakichś krzak prawny. W naszym kraju nic nie można normalnie wyjaśnić.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoniła do mnie dzisiaj kobitka z sagi, po to żeby mnie uprzedzić jakie koszta poniosę. Wg wyceny którą jej wysłalem wyszło że łącznie z wysyłką koszt części do oclenia to ok. 490$, do tego dochodzi cło 3,7% i VAT 22%, to daje ok. 250zł do urzędu celnego. Jednak to nie wszystko, muszę też oplacić usługę sagi, która wynosi 150zł. Dzisiaj paczka zostanie oclona i w poniedziałek wysłana i kiedyś tam dotrze, bo nie potrafiła mi podać konretnego terminu.
Mam nadzieje, że to koniec tych durnych przygód z tą firmą. Jak przyjdzie paczka to sprawdze czy jest wszystko całe i w komplecie.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi sie ostatnio przyczepili do uszczelek pod kolektor dolotowy za 30$, szlo USPS a bralem w rockauto.com, no ale jak zobaczylem karton wielkosci 1.5m na 70cm to tez bym zwatpil ze to kosztowalo 30$...ale poprosili abym faxem wyslal potwierdzenie z paypal lub karty kredytowej ze tyle to kosztowalo i wsio...po tym paczke mialem po dwoch dniach w domu...Smile celna byla w poznaniu, gosc przez telefon konkretny i mily...
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------


Ostatnio zmieniony przez darryd dnia Pią Kwi 18, 2008 23:55, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Maav
*
*


Dołączył: Oct 18, 2005
Posty: 399
Skąd: Nal Hutta (Wawa)

PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polamer nie jest zły, tak słyszałem. Jak już mam coś stanowczo odradzać to odradzam B a ł t y k S h i p p i n g ;P
_________________
//'07 Saturn VUE 3.5 V6 Aut FWD, miejski potforek z kosmosu



Ostatnio zmieniony przez Maav dnia Czw Sty 21, 2010 18:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
EDEX
*
*


Dołączył: Nov 07, 2007
Posty: 129
Skąd: lubuskie

PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Confused nie wierzę tym doniesieniom!a chciałem zamówić części Exclamation dobrze posłuchać opinii innych!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już poprzednio mi puściły nerwy i byłem gotów zrobić tej za...ej agencji jakieś problemy. Trzeba tylko się dowiedzieć jakie przepisy ich dotyczą... napiesałem więc do GUC.

O to treść mojego zapytania (w treści błąd - saga mieści się w Częstochowie, a nie Wrocławiu jak napisałem):

Sent: Tuesday, April 15, 2008 11:35 AM
To: Informacja Celna
Subject: Agencja celna - czas clenia


Witam.

Ok. 25 lutego do prywatnej agencji celnej we Wrocławiu dotarła paczka wysłana z USA do mnie. Do dnia dzisiejszego (15-04-2008), pomimo wysłania podpisanych dokumentów zezwalających na clenie w moim imieniu, paczki nie otrzymałem. Podczas kontaktu z tą agencją ciągle słyszę że mają dużo zatrzymanych paczek i jest długa kolejka.

Czy jakieś przepisy regulują czas clenia przez takie firmyi czy ponoszą one odpowiedzialność np. za przetrzymywania paczki?


A to odpowiedź którą otrzymałem:


Szanowny Panie,

Ustawa z dnia 19 marca 2004r. - Prawo celne (Dz. U. nr 68, poz. 622 z późn. zm.) nie reguluje zasad tworzenia i funkcjonowania agencji celnych, nie zwiera również delegacji do ich określenia w przepisach wykonawczych. Agencja celna jest podmiotem gospodarczym, do którego zastosowanie mają ogólne przepisy regulujące zasady prowadzenia działalności gospodarczej.

Zgodnie z obowiązującym prawem organy celne kontrolują agencje celne jedynie jako przedstawiciela w postępowaniu celnym, na zasadach ogólnych dotyczących przedstawicielstwa. Zgodnie z art. 5 ust. 5 Wspólnotowego Kodeksu Celnego organy celne mogą zażądać od każdej osoby oświadczającej, że działa w imieniu lub na rzecz innej osoby, przedstawienia dowodów potwierdzających jej prawo do występowania w charakterze przedstawiciela. Agencja celna, jak każdy przedstawiciel, musi legitymować się upoważnieniem do reprezentowania osoby, które zobowiązana jest okazać na każde żądanie organu celnego.

Umowy zlecenia są uregulowane przepisami art. 734 - 751 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny ( Dz. U. nr 16 poz.93 z późn. zm. http://isip.sejm.gov.pl ) .

Z poważaniem
Bożena Zagórska
Informacja celna MF


Jak więc widać w takim przypadku możemy zrobić kuku, ale sobie... Sad Cóż polska rzeczywistosć jest jak zwykle, najzwyklejsza.

Na sam koniec dodam, że paczka została wysłana do mnie "kurierem" w pn 21 kw., a dotrze do mnie w pn 21 kw. Jak widać kolejny tydzień w tył przez przewoźnika. Kurier jest z Czempinia, dzwoniłem i tak potwierdził.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group