www.asu.pl :: Zobacz temat - podgrzewanie lusterek
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

podgrzewanie lusterek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 12:01    Temat postu: podgrzewanie lusterek Odpowiedz z cytatem

kiedys z nudow dorobilem sobie w fordzie tempo ogrzewanie lusterek. po jakism czasie stwierdzilem, ze to strasznie przydatna rzecz w naszym klimacie. jesli nie lod to deszcz ,szron,para, lub inna mgla. zdziwilem sie,ze pontony nie maja ogrzewania fabrycznie(jesli ktos ma to niech sie przyzna;) ). postanowilem wiec cos z tym zrobic. kiedy rozmawialem na ten temat z kolega odrzekl, ze jak skrobie szyby to i se lusterka poskrobie wiec po co mu to...zupelnie jakbym slyszal wypowiedzi o automatycznych skrzyniach Laughing

na wstepie trza zdemontowac wklady z lusterek. nie jest to trudne bo sa one montowane na wcisk. trzeba je po prostu wyjac(uwaga moga stawiac opor). nastepnie kiedy mamy juz wklady delikatnie nozykiem odcinamy lusterko(szklo) od jego obudowy(uchwytu). mozna to robic przy uzyciu suszarki do wlosow lub wczesniejszym podgrzaniu w piekarniku(z umiarem). jest tez patent na wycinanie struna od gitary. u mnie lustra byly wklejane na 2 rodzaje kleju-twardy w czesci srodkowej i silikon po brzegach.


nastepnie trzeba oczyscic wewnetrzne powierzchnie lusterek(i tu uwaga: powierzchnia odbijajac znajduje sie na zewnatrz szyby ,a nie jak w lustrach domowych od wewnetrz!). nalezy tez oczyscic z pozostalosci kleju plastiki w ktorych montowane sa szybki.


moje szybki od wewnatrz byly powleczone cienka folia (?)


nastepnie przymierzamy folie grzewcze i naklejamy je tak, aby nie pozostawic pecherzykow powietrza.


trasujemy sobie otwory na konektory i wiercimy w plastiku.


po odtluszczeniu lusterek i plastikow naklejamy na szkla tasme dwustronna.


laczymy wszystko w calosc(nie zaszkodzi podgrzac suszrka albo piekarnikiem).konektorki przechodza na druga strone plastiku. mamy juz w zasadzie koniec....


...i cieszymy sie zawsze swietna widocznoscia:) przewody mozna podlaczyc do ogrzewania tylnej szyby lub zrobic osobny wylacznik(z lampka!)


a na konec dla tych co lubia drapac zdjacie drapanego lusterka pod swiatlo(pamietajcie,warstwa odbijajaca jest na zewnatrz!!!!)

_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze natchnolem mnie

chyba przed zima zrobie sobie podgrzewanie przedniej szyby (miejce gdzie wycieraczki sa) takie cos mialem w voyku musze przyznac ze super przydatna rzecz
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potwierdzam! podgrzewanie lusterek to jedna z bardziej przydatnych spraw!

PS. ja juz od tygodnia zabieram sie za montaz mat grzewczych i nie mam totalnie czasu ;/
Od siebie dodam ze maty maja ujemny wspolczynnik temperaturowy = > czyli tak ogolnie rzecz biorac im bardziej cieple tym mniej pradu pobieraja => tym mniej sie grzeja wiec nie ma zagrozenia jakims pozarem czy przegrzaniem lustra!!
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
On
*
*


Dołączył: Apr 16, 2008
Posty: 1010
Skąd: Słupsk Pomorskie Plymouth G.V. 3,3 1996r był. Teraz Chrysler G.V. 3,3 Limited 2003r.

PostWysłany: Sob Lis 21, 2009 11:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Esdarek masz rację.
Co prawda ja mam u siebie podgrzewane lusterka i szyby /przód i tył Wink /, a że przednią szybę poprzedni właściciel wymienił na nową, to zawsze używam letniej wody lub "śprajów", odmrażaczy.
Kilka razy zdarzyło Evil or Very Mad mi się użyć skrobaczki i szyba jest pięknie... porysowana.Delikatnie, ale jednak...
Uważam, że lusterka /koniecznie/ i szyby /niekoniecznie/ powinny być podgrzewane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj powiem ci ze w moim starym voyku byly i uwazam ze o tak samo przydatne w ziemie jak lusterka podgrzewane
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group