www.asu.pl :: Zobacz temat - Chrysler Vision - zmiana halogen na xenon HID
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Chrysler Vision - zmiana halogen na xenon HID

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
cleverguy
*
*


Dołączył: Mar 30, 2008
Posty: 23

PostWysłany: Czw Sie 14, 2008 22:58    Temat postu: Chrysler Vision - zmiana halogen na xenon HID Odpowiedz z cytatem

Witam!

W trosce o własne bezpieczeństwo wymieniłem dzisiaj żarówki HB3 na xenony korzystając z HID conversion set. Wymieniłem też światła pozycyjne na LED. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem Smile

Jak wiadomo jakoś świateł w tym autku jest tragiczna. Szczególnie świateł europejskich, które w przeciwieństwie do amerykańskich sa dwużarówkowe (HB4 + HB3).

Po raz pierwszy zobaczyłem dzisiaj asfalt pod kołami Very Happy

Lampy zachowują się tak samo, jak przy halogenach - nie oślepiają, rozpraszają światło identycznie. Mity o konieczności samopoziomowania i spryskiwaczach do brudnych reflektorów się nie potwierdziły. Może w nowych reflektorach z soczewkami są potrzebne, ale w starych lampach nie ma to najmniejszego sensu.

Jak wiadomo policja twierdzi, że lampy nie maja homologacji na inne żarówki niż halogeny, dlatego kupiłem wersję 4300K Smile Nie są takie niebieskie Smile Jak będą przy kontroli sie upierać, to po prostu wymienię żarówki na halogeny i przepnę kabelki - mam stare żarówki w schowku. Wolę naciągać przepisy i widzieć po czym jadę, niż ryzykować wypadkiem. Zresztą przerabiane lampy amerykańskie na europejskie też nie mają homologacji, bo są przerabiane, więc o co chodzi? Very Happy

Pozdrowienia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, szczegolnie jak ostatnio dwa razy jechałem za gościem na dlugich zeby mu pokazać jak się czułem prezd chwilą ...
A jak lasy kobiorskie facet rozświetlał !! Pieknie w nocy było !
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
cleverguy
*
*


Dołączył: Mar 30, 2008
Posty: 23

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długie światła oślepiają, krótkie poprawnie ustawione nie. Poza tym jak juz wspomniałem europejskie lampy do Visiona praktycznie nie świecą. Gdy jedzie się nieoświetloną drogą nie widać praktycznie nic. Z kolei jazda na długich jest brakiem kultury wobec innych kierowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
qazws
*
*


Dołączył: May 07, 2006
Posty: 1314
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak , ja tez mam hidy i jest super , widze ze wg niektórych lepiej abym nic nie widział i przechodnia na poboczy zabił .... a wystarczy dobrze ustawić światła , trochę obniżyć niż w zwykłych h4
_________________
Plymouth Grand Voyager 1989r 3,0L żółte blachy ,
Dodge Grand Caravan 3,3L + lpg 1990r z bordową tapicerka Smile
Chrysler Town&Country 1994r 3,8L + lpg
www.czyszczeniedywanow.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w przyszlym miesiacu tez zakladam,co prawda po przerobce instalcji na przekazniki i wymyciu lamp dosc dobrze sie widocznosc poprawila,ale jadac w naprawde ciemnym terenie nie jest to rewelacja.Wracalem ostatnio w nocy z koncertu Ironow w Wa-wie musialem cala droge slepia mruzyc bo widocznosc nie byla za dobra,tym bardziej,ze lało.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group