www.asu.pl :: Zobacz temat - siłownik centralnego zamka
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

siłownik centralnego zamka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 22:13    Temat postu: siłownik centralnego zamka Odpowiedz z cytatem

Długo jeździłem z odłączonym siłownikiem zamka w klapie bagażnika. Chciałem być leniwym i zlecić wymianę ale ciągle coś nie pasowało więc sam zrobiłem. Tyle, że poszedzłem na łatwiznę i kupiłem używkę. Ale wcześniej sprawdziłem jak wyglądają zamienniki. Są również na allegro po 33 pln siłowniki z zabezpieczeniem przeciążeniowym i takie polecam. Oglądałem identyczne w sklepie z alarmami. Jak rozebrałem swój stary to ubawiłem się prostotą rozwiązania. Mała mimośrodowa krzywka która pod wpływem siły odśrodkowej odchyla się i zaczepia kolejną zębatkę. Jeśli przyblokuje się trzpień, to automatycznie odłącza silnik od reszty zębatek. Na łatwiznę poszedłem z powodu nie możności wyjęcia metalowego trzpienia popychającego zapadkę w zamku. Więc ordynarnie rozgiąłem metalowy kołnierz wyjąłem stary silnik. Następnie podobnie rozgiąłem metalowy kapturek w kupionej używce i połączyłem silnik w trzpieniem który pozostał w klapie. Zagiąłem kapturek i po zabawie. Sam silnik jest zaczepiony o wystające wypusty - widać na zdjęciu trzy, zaczepiony o pierwszy z prawej. Żadnych śrub - namęczyłem się nieżle aby go włożyć spowrotem, gdyż blaszki bardzo mocno sprężynują. Wklajam zdjęcie na którym widać rozłączony trzpień od silniczka.


PS. Szukam spinek do tapicerki. Na allegro znalazłem dwóch wystawiających, ale nie mają takich. Zna ktoś sklep który by coś takiego wysłał?
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartolinik
*
*


Dołączył: Sep 01, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.folieokienne.com.pl/nowa/kolki/kolki.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
heciu
*
*


Dołączył: May 05, 2006
Posty: 115
Skąd: Szczecin - Radziszewo

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zerkni tu
http://www.romix.pl/
_________________

Voyagier 97 rok 2,0 l benzyna. Super maszyna!!!Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sro Maj 23, 2007 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wskazówki. W obu sklepach nie mają takowych. W międzyczasie zadzwoniłem do tapicera samochodowego gdzie on kupuje spinki i doradził bardzo dobrze - kupować oryginalne. Z doświadczenia wie, że nawet minimalne różnice powodują, że łamią się przy wciskaniu, albo po krótkim czasie na wybojach zaczynają takie spinki puszczać i tapicerka odchodzi. Zadzowniłem do dwóch sklepów z częściami i w obu to samo - podać VIN i do jakiego elementu. Następnego dnia odebrałem sobie 6 spinek po zecie za sztukę! Taniej niż na allegro i na dodatek oryginały! Jutro wciskam tapicerkę z powrotem na miejsce.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Pią Cze 22, 2007 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
nie moge sie dostac do bagaznika town & country 98 - slychac glosno pracujacy silnik elektryczny - a kluczykiem nic nie wskuram
jak otworzyc tylna klape w takim przypadku ??
jest zaslepka od wewnatrz samochodu blisko zamka ale nic nie wyczulem wewnatrz - tapicerki tez chyba nie zdejme
- pytam w tym temaci bo moze miales podobny problem ???
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Pią Lip 27, 2007 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry, nie widziałem Twego postu. Kilka razy wyzerowało mi znacznik nieprzeczytanych postów Sad. Na szczęście nie miałem takich problemów. Otwierałem zawsze na kluczyk. Potem to proste - odkręciłem rączkę do ściagania klapy i wyrwałem tapicerkę. Całość jest na bodajże 17 spinkach które można praktycznie wyrzucić. Trzeba uważać aby nie połamać zaczepy w które wciska się spinki.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rudiszubert
*
*


Dołączył: May 06, 2007
Posty: 229
Skąd: WA-wa

PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do jakiej kostki podłączony jest ten siłownik ? Nie mam centralnego w tylnej klapie a chciałbym dołożyć siłownik ,ale nie widzę do czego mógłbym go wpiąć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group