www.asu.pl :: Zobacz temat - dziwne zachowanie LPG/PB i układu chłodzenia Voyager 3,8 AWD
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

dziwne zachowanie LPG/PB i układu chłodzenia Voyager 3,8 AWD

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pattryk
*
*


Dołączył: May 13, 2008
Posty: 10

PostWysłany: Pon Cze 23, 2008 22:12    Temat postu: dziwne zachowanie LPG/PB i układu chłodzenia Voyager 3,8 AWD Odpowiedz z cytatem

Witam.
Panowie, zadałem już parę pytań i na wszystkie uzyskałem zadowalające mnie odpowiedzi (bardzo mnie to cieszy Smile.
Mam następny "problem".
Opowiem sytuację jak ona wyglądała od początku:
Jakiś czas temu (3000km) zamontowałem inst. sekw. LPG AG Centrum, troche pojeździłem, regulacje porobiłem, spalanie spadło do zaplanowanego poziomu, ale wyszły jakię nowe "problemy":

1. Co jakiś czas jeżdząc na gazie i benzynie samochód pokazuje błąd/problem poprzez zapalenie się kontrolki "Check Engine Soon" i samochód jakby gasł na 1s, - gaśnie, przełącza się na benzyne i jedzie dalej, dodam iż dzieję się to tak samo na gazie jak i benzynie. Parę razy zgasł stojąc na światłach, raz nawet na środku ronda.
Problem próbowałem z mniejszym lub większym skutkiem rozwiązać za pomocą zdjęcia klemy (-) na parę minut. Na początku podziałało na parędziesiąt kilometrów, a poźniej nawet na dłużej. Ostatni taki błąd pojawił się jakies 400km temu, do tej pory nie było.
- Co robić jak sie pojawi znowu?

2. Nie wiem czy inst. gazowa jest tak bardzo czuła czy to jakiś problem z gazem, ale ostatnio (1000km temu) istalacja w czasie jazdy wyłączała się, tak jakby nie było gazu. na komputerze serwisowym pokazywało że "błąd cewki" przy butli, gazownik wyjął trzepień z cewki i przez jakiś czas (200km) było OK.

3. Po powyższym silnik zaczął się grzać, nie włączał się wentylator. Nie wiem czy związane jest to z pkt 1, 2, ale wku....ło mnie to bardzo - jeżdząc w upale +26C z otwartymi szybami i włączonym ogrzewaniem Razz.
Dodam iż w powyższej sytuacji samochód nie chciał jeździć na gazie, gdyż jak powiedział gazownik jest za wysoka temp. parownika (z tym się mogę zgodzić).

Po przejechaniu jakiś 200km, i zatankowaniu gazu w innym mieście wszystko powróciło do normy - jeździ na gazie, wentylator się włącza, mało pali, "CES" się nie zapala.

Piszcie co uważacie na ten temat, wszelkie sugestie mile widziane.

Ps. Jakbym jeździł sam, to ktoś by mógł pomyśleć że sfixowałem, ale jeżdze z żoną i ona miała tak samo.

Pliss, help.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group