www.asu.pl :: Zobacz temat - Wymiana głosników
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymiana głosników

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 11:49    Temat postu: Wymiana głosników Odpowiedz z cytatem

Chciałbym wymienić głosniki na podszybiu bo jeden mi charczy jak je wymienić i jakie tam pasują,co polecacie.To samo mam w drzwiach tyle że ich tam nie mam wcale.Może są jakieś konkretne modele co i fajnie grają i będą tam pasować.Mam radio z CD 4x 50W.

Dodg Grand Carawan 3,8l
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Sro Sie 22, 2007 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na podszybiu - 5,25''
W dzwiach - 5x7'' ale jeżeli nie były zamontowane fabrycznie to potrzebne będą jeszcze adaptory głośnikowe
co do głośników, bardzo dobre są orginalne - infinity i warto zakupić na szrocie albo na allegro
jeżeli oczekujś lepszej dynamiki, mocniejszego dzwięku zamontuj suba+wzmak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcys
*
*


Dołączył: May 15, 2007
Posty: 2624
Skąd: jaworzno / mysłowice

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>bardzo dobre są orginalne - infinity i warto zakupić na szrocie

co do infinity to sie zgodze! ale co do szrotu i kupowania uzywek to juz nie! material na membranach, a szczegolnie gumowate zawieszenie membrany starzeje sie jak wszystko i zamiast uzywek lepiej kupic inne ale nowe!
ja u siebie basy zalozylem z blaupunkta (polecil mi sklep zajmujacy sie profesionalnie Car Audio) i jestem poprostu zachwycony! a cena to ok. 1/4 infinity Smile
_________________
T&C 3.3 2001`
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do szrotu to może troszkę przesadziłem Embarassed ale wszystko zależy ile chce się przeznaczyć na głośniczki i co oczekuje się w zamian. Najlepszym sposobem jest podjechanie do firmy zajmującej się car audio i dokananiem tam zakupu z montażem, określić do jakiej kwoty i co oczekuje się od dzwięku. Posiadam firme w tym zakresie i u nas dobór praktycznie polega na wzięciu kilku zestawów z danego ustalonego przedziału cenowego, podłączenu jednego głośnika i balansując porównywaniu do będącego ( kupawać na pałę to tak jakby grać w totolotka - może się uda ). Nie zawsze głośniki z wyższej półki grają lepiej od tanszych. Może się okazać że zastosowany np zestaw w twoim przypadku ( inny samochód, inne miejsce montażu )na Blaupunkcie seri x będzie grał gorzej jak mp na tańszym Blaupunkcie seri y lub zestawie innej firmy. W koncernach motoryzacyjnych głośniki dobierane są przez ekipy akustyków mających do dyspozycji dane miejsca usytuowania głośnika: litraż, załamania-odbicia, wygłuszenia i oczywiście programy do symulacji. Z doświadczenia wiem że gusty klientów są różne jeden lubi słuszeć całą gamę dzwięków z dobrą dynamiką a przede wszystkim przy 100km/h i uchylonym oknie ma słyszeć podawane wiadomości w radio, a inny ma być pożądne bum i syk,syk a co śpiewają lub mówią nie istotne. Wink
W swoim wojtku mam orginał nic nie zmieniane jedynie dołożony mały sub dla poprawienia dynamiki i odciążenia głośników z niskich tonów ( nigdy nie wyciągnie się tago z głośników nawet za 1000zł co z suba) w tylnych słupkach wstawione gł. wysokotonowe. Dzwięk jak dla mnie jest wystarczający i naturalny. Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z różnymi głośnikami w róznych samochodach to racja,Do peugota boxera jak kilka lat temu montowałem to te najtańsze najlepiej grały.Wzieliśmy kilka par głośników,odsłuchiwaliśmy i po kolei eliminowalismy aż zostały ostatnie.W Jastrzębiu Z. konkretnych gości do zrobienia tego mie ma bo takiego auta nie robili i nie wiedzą co i jak,w Rybniku jest duża firma,ale idą chyba na łatfiznę bo kręcili nosem.Dałem im telefon dwa tyg.temu aby ustalili jakie głosniki tam pasują i zrobili kosztorys,ja jestem zdecydowany a tu żadnego odzewu.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedna uwaga bo jak montowali mi radio to za nim były dwa czincze.Pewnie kiedyś były wszystkie głosniki bo to wersja auta canadyjska Gold Limited.Pytano mnie ilu omowe sa tam głośniki i czy jest ukryty gdzieś jakiś wzmacniacz.No i jak dostać się do tych na podszybiu.Poprzedni właściciel musiał ogołocić to auto chyba.
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Inmar zamieść może fotki swojego dodge Smile
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inmar napisał:
Jeszcze jedna uwaga bo jak montowali mi radio to za nim były dwa czincze.Pewnie kiedyś były wszystkie głosniki bo to wersja auta canadyjska Gold Limited.Pytano mnie ilu omowe sa tam głośniki i czy jest ukryty gdzieś jakiś wzmacniacz.No i jak dostać się do tych na podszybiu.Poprzedni właściciel musiał ogołocić to auto chyba.

Inmar zależy do czego chcesz użyć audio .Radyjko 4x50 pozwala na przyzwoity odsłuch wystarczający dla mnie.
Zasada jest taka iż wyjscie kanału musi być ok.30% wyższe od mocy nominalnej głośnika(niemylić z chwilową tj. muzyczną która jest najczęściej pokazywana) wtedy głośnik gra bez zniekształceń.Jeśli moc jest zamała do głośnika wtedy gra nawet gorzej odsłuchowo niż ten o niższej mocy.Fajny efekt jest wtedy gdy w podszybia wciska się głośniki wysokotonowe z kondensatorkiem a w drzwi średniaki mogą być dwudrożne.Uwaga na firmowe folie które znajdują się niekiedy w okolicach tyłu głośnika powodując charczenie swobodnie można podłożyć kawałek gąbki.
aha jeszcze jedno jeśli podjedziesz na warsztat audio i zada ci gość pytanie ilu omowe głośniki masz w aucie to odrazu rezygnuj bo nic dobrego to nie wróży.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

swiete slowa!
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Inmar
*
*


Dołączył: Jul 05, 2007
Posty: 34
Skąd: Jastrzębie ZdrĂłj

PostWysłany: Pią Sie 24, 2007 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slaslu napisał:
@Inmar zamieść może fotki swojego dodge Smile


Mi chyba zależy na normalnym słuchaniu muzyki,ale z brzmieniem na dobrym poziomie.Co do pytania o omy to w rozmowie telefonicznej z firmą gość zastanawiał się ilu omowe mam głośniki bo nie wszystkie mają i musiałbym czekać aż sprowadzą.A czy jest schowany gdzieś jakiś wzmacniacz ? do czego mogą być te czincze ?Generalnie mam dać im auto w środę a oni zobaczą co tam mam i co mogą zrobić.Myślę,że firma godna zaufania,zajmują się instalacjami alarmowymi i car audio.

Jak zamieścić fotki bo szukam i nie umiem znaleźć ?
_________________
Dodg Grand Caravan 1996 r 3,8 Gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fx
*
*


Dołączył: Jul 24, 2007
Posty: 54
Skąd: LUBUSKIE

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Inmar

Jeszcze jedna uwaga bo jak montowali mi radio to za nim były dwa czincze.Pewnie kiedyś były wszystkie głosniki bo to wersja auta canadyjska Gold Limited


Pewnie ktos miał zamontowany wzmacniacz i zostawił kable, popatrz dokąd idą może jest jeszcze cała instalacja ( zasilanie, sterowanie ) zawsze minimum 100zł w kieszeni (przy tańszych zestawach z rozprowadzeniem) Na allegro wzmak np magnacik ultra 200 lub blaupunkt gta2 + tubka blaupunkta gtt1200 wydatek około 360-400zł, głośniczki na podszybie np blaupunkt gtc 542 ( midbass + tweeter ) około 130zł i dodatkowo zestaw tweeterków na tylne słupki dobre wydatek 70-100zł i już można posłuchać jednocześnie rozmawiając a nie przekrzykując się z pasażerem a jak mamy ochotę to można nawet potrząsnąć troszeczkę lusterkim ( u mnie uchwyt lusterka jest troszkę chyba wyrobiony i wchodzi w rezonans przy czym wydaje drażniący dzwięk)

Cytat:

No i jak dostać się do tych na podszybiu


całości nigdy nie rozbierałem ale chciałem zerknąć w jakim stanie są membrany w moich głośnikach ( podważyłem tylną część kokpitu górnego-jest na spinkach mogłem zerknąć ale głośniczki były zasłonięte materiałem zabezpieczającym membrane już nie pamiętam ale możliwe że musiałem odkręcić nawiewy boczne (te przy dzwiach).

Cytat:
lift
Uwaga na firmowe folie które znajdują się niekiedy w okolicach tyłu głośnika powodując charczenie swobodnie można podłożyć kawałek gąbki.

jedna z praktycznych rad kturych jest wiele np:
-nie przykręcać głośnika bezpośrednio w blachę (kosz głośnika może wchodzić w rezonans) podłożyć chociaż taśnę klejącą na gąbce
-dobrze przykręcić (nie może być żadnego luzu pomiędzy koszem głośnika a podłożem)
-podczas zakupu obyjrzeć głośnik jeżeli decydyjemy się na głośniki 2drożne i pokrewne najlepiej żeby mocowanie tweetera wyprowadzone było z obrysu głośnika, a jeżeli jest wyprowadzone z karkasu cewki żeby było dobrze zabezpieczone przed kurzem, piaskiem itp zwłaszcza jeżeli głośniki mają być montowane poziomo ( jeżeli jakiś syf dostanie się pomiędzy cewkię a magnes może uszkodzić cewkę ewentualnie głośnik będzię przycharkiwał - dobrym na to nie zawsze skutecznym sposobem bez wyciągania cewki jest odwrócenie głośnika i potraktowanie mocą
- jeżeli waźniemy głośnik do ręki dociskamy i wyciągamy membrane tak żeby sprawdzić poprawność zawieszenia (można jednostronnie-skosować) cewka nie może obcierać o magnes ani żaden z przewodów dotykać membrany
ale się rozpisałem chyba wpadłem w trans mam nadzieją że to ci pomoże wybrać, dobrać i dokonać dobrego zakupu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
slaslu
*
*


Dołączył: Mar 11, 2005
Posty: 503
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inmar napisał:

Jak zamieścić fotki bo szukam i nie umiem znaleźć ?

fotki mozna zamiescic w galeri, esdarek nawet zrobil opis w ktorymś z działow
_________________
DODGE GRAND CARAVAN ES GOLD 3.8L 96.r ZAGAZOWANY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.asu.pl/portal/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3805&highlight=imageshack
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inmar napisał:
slaslu napisał:
@Inmar zamieść może fotki swojego dodge Smile


Mi chyba zależy na normalnym słuchaniu muzyki,ale z brzmieniem na dobrym poziomie.Co do pytania o omy to w rozmowie telefonicznej z firmą gość zastanawiał się ilu omowe mam głośniki bo nie wszystkie mają i musiałbym czekać aż sprowadzą.A czy jest schowany gdzieś jakiś wzmacniacz ? do czego mogą być te czincze ?Generalnie mam dać im auto w środę a oni zobaczą co tam mam i co mogą zrobić.Myślę,że firma godna zaufania,zajmują się instalacjami alarmowymi i car audio.
Witam,czincze najprawdopodobniej poprowadzone są na tył autka-ktoś sobie podłączył wzmaczniacz na tube lub tube aktywną(ze wzmaczniaczem)to jeszcze z tyłu powinien być gruby kabel zasilania wzmaczniacza i podpięty śWIECąCY BEZPIECZNIK

Jak zamieścić fotki bo szukam i nie umiem znaleźć ?
Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group