www.asu.pl :: Zobacz temat - Przegląd rejestracyjny a światła symetryczne
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przegląd rejestracyjny a światła symetryczne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 20:48    Temat postu: Przegląd rejestracyjny a światła symetryczne Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo, niektórzy z nas jeżdżą na niezmienionych światłach przednich co może wiązać się z pewnymi problemami przy obowiązkowych badaniach technicznych. Może warto by było sporządzić podręczną listę stacji diagnostycznych, gdzie nie robią problemów ze światłami symetrycznymi i bez problemu przedłużają rejestrację pojazdu. Wpisujcie miasta i adresy stacji - na pewno wielu z takiej rady skorzysta. Jeśli ktoś wie, które miejsca trzeba omijać, to też warto dopisać.
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy jestes pewien co napisales Shocked

chcesz na forum napisac czarno na bialym ktore stacje przymykaja oko? Shocked

wlasnie dlatego nam pomagaja ze sie o tym nie mowi publicznie - pacanie Evil or Very Mad

pogadaj z ziomkami - moze ktorys cos sypnie - ale po takim wystapieniu ja bym sie ciebie obawial.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Wto Paź 10, 2006 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacana sobie wypraszam. Widać jednak niektórym brakuje kultury...
Nie jestem pewien czy mówimy o przymykaniu oka, bo jeśli w jednych miejscach się to egzekwuje a w drugim nie, to oznacza to wyłącznie jedno: nie ma ujednoliconej wykładni. Przecież nikt nie przymyka oka na inne podstawowe rzeczy. Zastanów się człowieku, jakim tokiem idzie twoje rozumowanie...
Gdzie się nie obejrzeć, tam Prawo i Sprawiedliwość. Eh...
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

finwe napisał:
Pacana sobie wypraszam. Widać jednak niektórym brakuje kultury...
Nie jestem pewien czy mówimy o przymykaniu oka, bo jeśli w jednych miejscach się to egzekwuje a w drugim nie, to oznacza to wyłącznie jedno: nie ma ujednoliconej wykładni. Przecież nikt nie przymyka oka na inne podstawowe rzeczy. Zastanów się człowieku, jakim tokiem idzie twoje rozumowanie...
Gdzie się nie obejrzeć, tam Prawo i Sprawiedliwość. Eh...



No i nic nie zrozumiałeś co ci kolega powiedział. Cóż Twój problem.
Żeby nie przedłużać proponuję listę stacji diagnostycznych, które koniecznie trzeba omijać Wink
Prawda, że teraz to inaczej brzmi i nikogo nie wystawia na zmoczenie d.py:?:
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo garet:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi, że na tak fajnym forum jak to, aroganckie traktowanie kogoś, kto (może naiwnie) proponuje wątek do dyskusji, jest chwalone przez moderatora. Zawsze można przecież skrytykować, ale nie trzeba od razu się wyzywać ani wyżywać. Zawiedliście mnie panowie. Typowo polaczkowe zachowania na stronie o amerykańskich samochodach.
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

finwe-To nie jest watek do dyskusji,swiatla symetryczne sa nielegalne i kij nam w oko czy nam sie to podoba czy nie.Poza tym poruszanie tego typu tematow jest nie zgodne z regulaminem forum,kazdego zreszta.
Przyklad: na www.myapple.pl nikt ci nie poda sposobu zainstalowania applowskie systemu Tiger na zwyklym PC bo to jest nie legalne
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JED_V: dzięki za rzeczową odpowiedź. Zgadzam się. Trochę przeholowałem z tym wątkiem. Po prostu rozmawiałem ostatnio z kilkoma osobami, które rozpytywały się gdzie i jak, więc coś mnie podkusiło, żeby zapytać na forum. Wycofuję ten temat, ale zdanie na temat poziomu pierwszej odpowiedzi i reakcji moderatora podtrzymuję.
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesstes finwe jakos szczegolnie porywczy, ADHD czy cos? przeciez ja napisalem "brawo" w odniesieniu do odpowiedzi uzytkownika Gared ,ktory to calkiem zgrabnie,kulturalnie i zachowaniem godnym wersalu zaproponowal ,pokazl ci jak takie pytanie powinno wygladac gdyby napisal je osoba ktora zadala sobie wczesniej trud pomyslenia nad nim. finwe nie domyslam sie czy w swojej szczegolnie rozwinietej wyobrazni znajdzie sie miejsce na przemyslenie czym na forum jest moderator. zastanow sie nad tym ,a potem podziekuj,ze nie wywalilem twojego postu( co zwyczajowo robi sie w takich przypadkach) nim ktokolwiek mial okazje zareagowac i wytlumaczyc ci na jakim swiecie zyjesz. nie bede sie za bardzo odnosil do epitetow jakimi cie tu obrzucono powiem tylko,ze sa one stosunkowo delikatne biorac pod uwage to o czym pisales w swoim poscie. czasem wytarczy sie przyznac do bledu-kazdy z nas je popelnia-posypac lekko oglowe popiolem i isc dalej. forum jest o samochodach amerykanskich ,a my jestesmy polakami-nie domyslem sie czego tu nie rozumiesz. jesli bedziesz chcial adresy stacji gdzie da sie "zalatwic" przeglad bez dostarczania auta albo zapytasz o to ktory "misiek" w twojej okolicy ile i za co bierze to nie pytaj na tym forum oki? moze jest gdzies forum dla samobojcow albo sprawnych inaczej....
pozdrawiam!
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

edarek: wyobraź sobie, że wiem na czym polega rola moderatora, bo sam się tym w wolnym czasie zajmuje w innych zakamarkach sieci. Po namyśle sam bym usunął lub zmienił swój własny post i przyjmuję wszystkie uwagi krytyczne. Po prostu nie lubię chamstwa i arogancji, która pozwala wyzywać kogoś dowolnymi epitetami, nawet tymi, jak to nazywasz, delikatnymi. Nie wiem jaką kto ma wrażliwość, ale mnie osobiście się to nie podoba a od moderatora oczekiwałbym jakiejkolwiek uwagi na temat tego typu zachowań. Krótko mówiąc, uważasz mój post za skandaliczny a zachowanie kolegi rzucającego wyzwiskami za dopuszczalne. Jest pewne powiedzenie: "biały człowiek takiej logiki nie pojmuje". Podpisuję się pod nim.

A resztę swojego wywodu mógłbyś sobie darować, bo już wcześniej napisałem, że post był nieprzemyślany itp.

Wiesz jakie mam odczucie? Gdybym na obraźliwy post nie zaregagował, wszystko byłoby bon. Ale ponieważ zareagowałem, to pan moderator poczuł się w obowiązku, żeby mnie ustawić na właściwym miejscu.

Coś ci powiem. Ostatnio miałem pewien problem z moim autem, ale opisałem go na pewnym forum anglojęzycznym. Moje pytanie było typowo ignoranckie, bo się na kwestiach technicznych nie znam, ale nikt mnie za to nie nazwał kretynem lub czymś podobnym a odpowiedź była życzliwa i wyczerpująca. I do tego powinny służyć fora dyskusyjne. Jak ktoś się wychyli z czymś głupim, jak ja w tym przypadku, to można zwrocić uwagę albo skasować wątek.

A jak ktoś ma ochotę innemu ponaubliżać, to może sobie uchylić szybę i poryczeć na pasące się przy drodze barany.
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
dex
*
*


Dołączył: Mar 23, 2006
Posty: 366
Skąd: GorzĂłw Wlkp.

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Panowie może teraz głos z drugiej strony ( stacja diagnostyczna). Światła te są nie dozwolone. Tak jak JEDI V napisał nie podlega dyskusji. Jeśli jakiś diagnosta przymknie na to oko , to jego sprawa. On odpowiada swoimi uprawnieniami. jednak jeśli chodzi o was-nas użytkowników to w wypadku kontroli policji, mamy zabrany dowód rejestracyjny. tak więc musimy koniecznie kupić nowe reflektorki i ponownie udać się na stację kontroli i zrobić ponowne badania-dodatkowe koszty. Czy to się opłaca niech każdy zdecyduje sam, czy lepiej wydać trochę grosz i być bezpiecznym na drodze. Idea
Pozdrawiam.
_________________
Chrysler Town & Country 3,8 stown&go 2005.
Dodge Grand Caravan 3,3 Sport 02 - sprzedany
Grand Voyager 2,4i 1999- sprzedany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dex-jak tak dalej zaczniesz robic duplikaty swoich postow to za niedlugo skonczysz tak jak ja,ze zaczniesz sam siebie cytowac Laughing Laughing Laughing.
A tak na powaznie zakonczmy niepotrzebny wzrost adrenaliny,jestesmy tu po to aby sobie pomagac,sluzyc rada i wymieniac doswiadczenia i niech tak zostanie,kazdy z nas ma miec prawo do slabszego dnia w tym zasranym kaczolandzie,howk Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

logika balego czlowieka i polaczkowie-czy to nie traci nieco faszyzmem?
co innego zapytac "z ktorej strony sie wchodzi do auta?" ,a co innego "jaki najlatwiej sie wlamac do auta" pierwsze pytanie jest wprawdzie ignorancko-lamerskie ale zawsze mozna odpowiedziec zartem,ze jesli sie jest kierowca tego auta to wchodzi sie tam gdzie kierownica,jesli natomiast pasazerem to w dowolne inne miejsce wyposazone w siedzenie. drugie pytanie natomiast nie kwalifikuje sie do komentowania. czy w koncu zrozumiales co chcialem ci przekazac czy moze wykracza to poza percepcje niepolaczka i bialego aryjczyka?

aha! i jeszcze jedno : "BRAWO" ODNOSILO SIE DO WYPOWIEDZI GARED'A!!! powiedz czego ciagle nie rozumiesz w tym zdaniu?

konczac ostatecznie ta zenujaca farse pozwole sobie jeszcze na refleksje- nie popieram nazywania kogos publicznie pacanem ,uwazam jednak,ze swoim postem obraziles wszystkich uczciwych forumowiczow sprowadzajac nas do rangi drobnych kombinatorkow...
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam wszystkich uczciwych forumowiczów, jeśli poczucili się nieswojo po przeczytaniu mojego postu, a który powstał z niewinnych intencji. Ale na pewno ani nikogo nie nazywałem ani nie ustawiałem w roli, jak to nazywasz, drobnych kombinatorków.

I rozumiem twoje brawo. Wyraziłem tylko ubolewanie, że nie zareagowałeś na inwektywy. TYLE! Poziom niektórych odpowiedzi tutaj naprawdę jest poniżej krytyki a ty się też - esdarek - do nich zbliżasz, bo znowu mi imputujesz jakieś niecne, faszystowskie, motywy. Określenie "polaczek" przyjęło się stosować również w odniesieniu do tego, co w nas Polakach małe i żenujące. I o to mi chodziło.
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chlopie chce ci sie???
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc chlopy

widze ze zrobil sie niezly dym a ja poczulem sie wywolany do odpowiedzi.

finwe - rozumiem ze mogles sie uniesc za epitet w stylu pacan - za niego przepraszam.

ale chyba sam rozumiesz w jakiej sytuacji postawieles to forum stawiajac otwarcie tego typu pytanie.

zreszta gdybys mial odrobine poczucia humoru to wiedzialbys ze epitet - pacan - jest co najwyzej zartobliwy niz arogancki - no i wypraszam sobie nazywanie nas PiS-owcami.

"Gdzie się nie obejrzeć, tam Prawo i Sprawiedliwość. Eh... "

jak sam widzisz - sam uzywasz epitetow i tego nie zauwazasz wiec nie udawaj urazonego bo wlasciciel amerykanca jest raczej typem luzaka a nie nadetego bufona obrazajacego sie na byle co.

poza tym pewno fajny z ciebie chlop tylko troche sie rozpaliles a wiesz ze nie ma o co bo nie mialem zlych intencji.

...ja proponuje piwo - jesli przyjmujesz to dla mnie OK.

chyba ze chcesz dalej ciagnac ten watek? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
finwe
*
*


Dołączył: Jun 06, 2006
Posty: 35
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjmuję Smile
Dzięki za tego posta. Nie ma sprawy. Ty też pewno jesteś fajny chłop, więc nie ma o co się już spierać.
Sorry za zamieszanie i pytanie z pewnością nie na miejscu. Wszystkich pozdrawiam.
_________________
------
Dodge Grand Caravan Sport 3,3 (2002)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ufff Very Happy
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
bartolinik
*
*


Dołączył: Sep 01, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

popłakałem się ze wzruszenia i kończy mi się zapas chusteczek jednorazowych. Chyba zaraz bedę musiał uruchomić voyusia i skoczyć do nocnego. Brawo chłopaki za ostateczne porozumienie.
Apropos, jestem tu dosyć świerzy ale co dotychczas zaobserwowałem i co mnie trochę zaskoczyło to wysoka kultura tego forum.
Zaskoczyło mnie to gdyż dużo bywam na forach fotograficznych kilku znanych marek aparatów i tam to strach się odezwać aby człowieka nie zlinczowali. Jedno z forów, na którym bywam najczęściej początki miało bardzo chlubne, można było się wielu rzeczy nauczyć i to w kulturalnych warunkach. Aparaty jednak staniały i niestety z czasem pojawiła sie na tym forum duża grupa osób zarozumiałych, nieznoszących sprzeciwu i odmiennego zdania. Stara gwardia umilkła. I tak niemalże legło w gruzach to zagłębie wiedzy o fotografii. Można nadal korzystać ze starych postów ale to już nie to samo.
Zywię nadzieję że to nie reguła i że asu da sobie radę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Paź 11, 2006 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i o to chodzi wlasnie.

witamy nowych bo to zawsze swierza krew i nowe Wink problemy - a jestesmy tu zeby sobie pomagac.

ja tez najstarszy nie jestem ale na pontiac-polska.com jestem juz troche i tez lubimy sie posmiac, podraznic troszke ale ogolnie nikt nie odchodzi z kwitkiem - a jesli ma sie jeszcze poczucie humoru to wszystko jest miodzio.

a finwe jesli masz problem z lampami to najpierw pogadaj z gosciem na diagnostyce o twoim problemie i zorientuj sie co facet powie.

a swoja droga zmiana przodu na europe raczej cie nie minie.

jesli chodzi o tyl to zgodnie z najnowsza wykladnia czerwony kierunek moze zostac o ile nie jest jednoczesnie stopem i swiatlem drogowym.

juz nie trzeba jak kiedys rozcinac kloszy i wstawiac pomaranczowych zamiennikow ( a wiemy ze reka mistrza zalezala w duzej mierze od jego estetyki Wink i efekty niektorych wynalazkow mozemy ogladac do dzisiaj), wystarczy podzielic wiazki na zarowkach tak aby kazdy element swiecil oddzielnie co dla w miare sprawnego elektryka nie powinno byc juz problemem.

ale to tyl.

przod niestety - ogniskowa musi zostac zmieniona no i kierunki nie moga swiecic na pomaranczowo caly czas - sam wiem ze to super wyglada, ale coz przepisy Crying or Very sad

... moze i my kiedys dojrzejemy tak jak z dodatkowym stopem ktory musial byc odlaczony a teraz jest w kazdym europejskim wozie.

ale pomalu sie to juz zmienia a najnowszy uklon to wlasnie dopuszczalny czerwony kierunek z tylu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

falkon-mi kierunki swieca caly czas,dla panow z drogowki zamontowalem dodatkowo migacze w lusterkach.W czasie kontroli i na uwage,ze pala mi sie kierunki kazalem panu z drogowki postac ze mna chwile na poboczu i poczekac do momentu przejazdu tira,we wszystkich swieca sie kierunki,wiec jesli ja mam to zlikwidowac to tysiace tirow tez.Po za tym z kierunkami to sprawa wyglada tak jak kiedys z dodatkowym swiatlem stopu,bylo nielegalne a jednak podnosilo bezpieczenstwo na drodze
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Lesioo
*
*


Dołączył: Sep 11, 2006
Posty: 131
Skąd: Kętrzyn

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kierunki się świecą a nie migają więc o co się czepiać zaraz pójdę i ochrzanię panów z drogówki obok w pokoju są Twisted Evil
_________________
Ford Taurus Wagon '90 3.0 V6

Better Reign in Hell Than to Serve in Heaven!!

http://www.fordtaurus.yoyo.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja swoimi światłami stwarzam niebezpieczeństwo na drodze????
mmmmmm ja bym się kłócił.
Co do czepiania się policji, to przez rok od kiedy posiadam te auto przejechałem 60tys. km. Większość tego przebiegu zrobiłem za naszą zachodnią granicą, byłem parę razy kontrolowany i nigdy z tym kłopotu nie miałem....
A cha z przeglądem też nie miałem żadnych kłopotów Wink

P.S
tak na marginesie jestem ciekaw ilu z nas ma światła europejskie, a ilu ''amerykańskie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bartolinik
*
*


Dołączył: Sep 01, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam światła europejskie. Wstyd przyznać ale mój "amerykaniec" urodził się w Grazu w Austrii i nie wie nawet jak wygląda ocean
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy tak na oko można poznać jakie się ma światła? U mnie na reflektorach mam takie dziwne wyspustki.
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poznac na oko po tym,ze nie masz "E" czyli homologacji na europe. ja niestety mam reflektory od (przepraszam za wyrazenie)volkswagena polo Embarassed ale nie z wyboru tylko dlatego ,ze ktos probowal oryginaly przerobic a mial do tego taka smykalke jak giertych do bycia ministrem oswiaty Confused kierunki z przodu mam dwuwloknowe i razem z pozycyjnymi europejskimi w reflektorach pala sie tez 5 W w kierunkach a 20 W sluzy do "migania". wielokrotnie myslalem czy to komus moze przeszkadzac czy tez stwarac niebezpiecznstwo i stwierdzilem,ze wprost przeciwnie. to samo dotyczy czerwonych kierunkow z tylu. w czasie zlej widocznosci widzimy czy auto ktore ma wlaczony kierunkowskaz jedzie w przeciwnym kierunku czy w tym samym co my-europa nie daje takich mozliwosci bo "pomarancze" sa po 4 rogach:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam zapalona caly czas z tylu cala listwe po obydwu stronach, tylko jeden najnizszy kwadracik mam pomaranczowy ale jest zrobiony naprawde estetycznie wiec nie placze z tego powodu.

za to z przodu ameryka jak nic - swiecace obrysy, kierunkowskazy od strony wewnetrznej nie na naroznikach no i halogeny przerobione na normalne swiatla wiec nie oslepiam tylko jezdze sobie o tak Arrow Cool

kiedys zatrzymala mnie pala i mowi ze mam wlaczone halogeny - wiec mu mowie zeby zmierzyl roznice w natezeniu swiatel reflektora glownego i tego w halogenie. Cool

... skonczylo sie na pouczeniu Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benek
*
*


Dołączył: Jun 22, 2006
Posty: 693
Skąd: Lublin

PostWysłany: Czw Paź 12, 2006 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstyd się przyznać, ale od 11 lat jeżdżę na amerykanach. Z tyłu do lamp cofania włożyłem pomarańczowe żarówki kierunków, a pod zderzakiem podwiesiłem światło cofania i p. mgłowe. Z przodu świecą mi się dwa pomarańczowe postojowe i białe obrysowe, a po wlączeniu kierunków świecą mi się po dwie żarówki na stronę. Reflektury symtryczne lekko opuszczone.
Mam co prawda komplet reflektorów europejskich, nawet maskownice chromowałem, bo przecież europejskie reflektory do mojego rocznika są b. małe w stosunku do otworu mocowania. Ale wygląda to fatalnie jak na mój gust.
_________________
Chevrolet Trans Sport 3,4L V6 '01r,
Oldsmobil Silhouette 3.4L V6 '00r, Gazowany u Luky'ego
[IMG]http://images62.fotosik.pl/809/1b6d041f3d165805m.jpg[/IMG]
www.youtube.com/watch?v
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GAZDA
*
*


Dołączył: Nov 23, 2005
Posty: 1018
Skąd: Rabka

PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie kierunki ino mrygają, za to nie mam postojowych, tylko długie i mijania, jako postojowe świecą ino obrysówki, ale niewidoczne patrząc z przodu...
reflektory mam amerykańskie z czego ten prawy troche niżej ustawiony, robi złudzenie świateł asymetrycznych na drodze.
z tyłu mam kanadyjskie żółte kierunkowskazy, przez co mam normalne światła cofania, wynalazków typu światło przeciwmgielne nie posiadam...
_________________
'96 FORD taurus GL 3.0 wagon

'91 CHRYSLER LeBaron GTC 3.0

ŚLEBODA ABO ŚMIERZĆ!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Paź 29, 2006 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie mam europejskie ale z tymi szklanymi rogami początkowo djagnosta miał wontpliwości ale jak zobaczył znaczek i zarysz szyby to temat był skończony sprawdził tylko czy dobrze załamuje się światło na sprzęcie i wszystko jedyny problem z tymi lampami to że bardzo słabo świecą na mijania ale ja włożyłem żarówki plus 60 i trochę to dało efektu można takie kupić są w ofercie rużnych firm trzeba pytać sprzedawcę mają do tego katalogi i zamawiają takie żarówki są droższe i tańsze zależy od firmy te co kupiłem to tungsram koszt za dwie 25 zeta w Radomiu niewiem jak gdzie indziej ale chyba nie ma takich wielkich rużnic choć są i za 35 zeta za sztukę Laughing ale to i tak taniej niż przerubka na soczewki jak już to kiedyś było opisywane Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Pon Paź 30, 2006 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

daj moze kod z katalogu tunsgrama .. bo ja nie czaje co ty zamontowales ... u ciebie sa h4 ? 60w ? czy jak?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To są żarówki H4 60/55W tyle że z dopiskiem 50% i lepiej dać parę złoty więcej i kupić tungsrama niż jakieś cuda jak te co teraz kupiłem bo nie jestem z nich zadowolony mimo że też węgierskie miały być i 60% mocy więcej a jednak tamte były lepsze nie podam ci numeru bo niemam już opakowania Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
NIKI
*
*


Dołączył: Jul 27, 2005
Posty: 164

PostWysłany: Sro Lis 01, 2006 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dubelt napisał:
daj moze kod z katalogu tunsgrama .. bo ja nie czaje co ty zamontowales ... u ciebie sa h4 ? 60w ? czy jak?


A tak, nie łatwiej Laughing

http://moto.allegro.pl/item137346060_philips_vision_plus_h4.html
http://moto.allegro.pl/item135771654_super_zarowki_h4_50_wiecej_swiatla_hella.html
http://moto.allegro.pl/item135886079_zarowki_bosch_plus_60_swiatla_h4_55w_12v_nowosc.html
http://moto.allegro.pl/item135974391_narva_h4_range_power_50_oryginalne_nowosc_.html
http://moto.allegro.pl/item135991602_zarowki_h4_50_silverstar_osram.html

Do wyboru do koloru.
Dodam tylko że tego typu żarówki mają dużo mniejszą żywotność...

P.S
Konia z rzędem dam temu, kto mi takiego typu załatwi żarówkę HB5 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dubelt
*
*


Dołączył: Jan 22, 2006
Posty: 952

PostWysłany: Czw Lis 02, 2006 0:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm .. zywotnosc to maja krotsza napewno w normalnych europejczykach. w moim smoku jest regulator napiecia ktory podaje zawsze 12V na zarniki lub 6 Wink ale to inna bajka.
czekam od 2ch lat az zjaraja mi sie tanie tumgsramy za kilka zl .. i nic .. Neutral mimo tego ze kilka razy nieumiejetnie pomacalem je paluchami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wpgulin
*
*


Dołączył: Dec 31, 2005
Posty: 319
Skąd: Radom

PostWysłany: Nie Lis 05, 2006 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu się zgodzę że żywotność jest krutka bo tylko rok wytrzymały a co do tej żarówki HB5 co to za żarówka może jakąś fotkę daj jeżeli to do amerykańca to może wiem skąd ją załatwić Laughing
_________________
Pontiac TS 2.3 tel 601896166 Pozdro dla wszystkich forumowiczĂłw .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
januszmonster
*
*


Dołączył: Jun 17, 2006
Posty: 168

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
sorki ze "wracam " do upierdliwego tematu swiatem a homologacyja Smile

miesiac temu przechodzilem przeglad techniczny - oczywiscie uslyszalem o braku homololo ale dowod podbity bez problemowo
tylu wcale nie sprawdzal - bardzo przyjazna stacyja
fakt ze jezdze tam od lat i moze dlatego

mam town & country z kanady
od czerwca a teraz zachcialo mi sie kupic tylne lampy na ebayu ( jeszcze niezamontowane )

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/96-00-CARAVAN-98-00-DURANGO-SMOKE-ALTEZZA-TAIL-LIGHTS_W0QQitemZ200080028813QQihZ010QQcategoryZ33716QQrdZ1QQcmdZViewItemi mam trzesiawke czy nie wystawiam sie na odstrzal policyjny ( choc z drugiej strony po przeczytaniu tematu troche sie uspokoilem ) pozatym jak sie patrzy na TIRy to czasami mam wrazenie ze jedzie za mna choinka i to z dwoma duzymi kompletami lampek ( żółtych o zgrozo nie tylko z przodu zresztą ) i jakos nikomu to nie przeszkadza a fakt ze bardzo sa dobre bo widac go przynajmniej z boku ja wyjezdza z bocznej ulicy

pozdrawiam - Janusz

i jeszcze raz sorki za grzebanie w przeszłości ale jest to ostatnio modne - szczególnie w PiSaniu o polityce Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edit
*
*


Dołączył: Feb 15, 2007
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno zadanie do początku wątku.
To, że jeden użytkownik nie potrafi w sposób kulturalny skomentować innej wypowiedzi/pytania (nawet jeśli jest ona nieodpowiednia), to tylko sprawa tego Pana i jego poziomu, ale podsycanie i stawanie po jednej stronie dyskusji przez Moderatora, to nieporozumienie!!!
Zasady te są przestrzegane na dowolnym forum.
Zamiast krytki niewłaściwego pytania i braku reakcji na obrażające słowa - wystarczyło, Panie Moderatorze, wykasować wątek jeśli naruszał prawa forum!

No i wyszły 3 zdania...ale zatrzęsła mną ta reakcja (Moderatora).

Mariusz Grześkowiak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
falkon
*
*


Dołączył: Aug 12, 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

funkcja moderatora nie polega tylko na usowaniu nieregulaminiowych postow ale takze na wskazywaniu bledow i prostowaniu pewnych spraw - tak aby piszacy wiedzial gdzie popelnil blad.

usuniecie postu powoduje dezorientacje i nie wyjasnia sprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje ci falkon,ze wyreczyles mnie w tlumaczeniu tak oczywistej sprawy.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group