www.asu.pl :: Zobacz temat - Światła w Taurusie
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Światła w Taurusie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:27    Temat postu: Światła w Taurusie Odpowiedz z cytatem

Wiem, że Taurus, powinien świecić kierunkami z przodu jako postojówkami. Dopełniają one światła drogowe (są bardzo mocne). U mnie poprzedni właściciel przerobił instalację i teraz nie świecą kierunki cały czas tylko, gdy włączam kierunek. Z tego powodu mam kiepskie światła mijania, że momentami zastanawiam się czy sobie latarką nie świecić. Laughing Ostatnio przyglądałem się oprawkom kierunków i zobaczyłem, że są tam trzy kabelki. Ale tylko dwa są wykorzystane natomiast jeden (kolor brązowy) jest obcięty. Domyśliłem się, że przeróbka polegała na obcięciu tych kabli od właściwego oświetlenia i zamontowaniu w obudowie reflektora głównego przepisowych postojówek. Czy jeżeli doprowadziłbym z powrotem te przewody do obciętych w kierunkach to zaczną one świecić na stałe (po włączeniu świateł) i mrugać, gdy włączę kierunek? Może macie pełny schemat instalacji Taurusa?

-------------------------------------
Taurus GL Wagon '96
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jest tak: w kierunkowskazach przednia szyba jest biala a ich bok pomaranczowy. znajduja sie w srodku pomaranczowe zarowki z 2 zarnikami. zarnik 5 w swieci sie podczas jazdy z wlaczonymi jakimikolwiek swiatlami a zarnik 20 w pracuje kiedy wlaczam kierunkowskaz. mysle,ze oryginalnie byly tam biale zarowki gdyz oryginalne reflektory nie mialy oprawek na zarowke pozycyjna. byc moze sie myle i w usa auto jezdzilo na pomaranczowych pozycyjnych(jak teraz).nie wydaje mi sie jednak aby jakiekolwiek pozycyjne pomogly ci oswietlic droge.amerykanskie swiatla sa...inne nie europejskie i dla wlasnego bezpieczenstwa oraz swietego spokoju warto by je zmienic na europejskie.
darek
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
pc
*
*


Dołączył: Jul 08, 2006
Posty: 115
Skąd: Ford Taurus '96 Wagon GL 3.0l. U

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kierunkach są białe klosze i oryginalne żarówki żółte. A jak mogę przerobić światła Taurusa (drogowe) na europejskie jeżeli są tam inne mocowania żarówek.
Wracając do oświetlenia myślę że one (kierunki) doświetlą droge bo jak świecą to wszystko w okolicy jest oświetlonei znacznie poprawiły by widoczność.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darryd
*
*


Dołączył: Aug 18, 2005
Posty: 869
Skąd: Głogów - ...ja chcieć nowy dodge charger srt8!!!

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, czemu nikt nie usuwa postow ktore wyslaly sie po kilka razy?? balagan tylko sie robi, po prawej stronie jest X i tym kasujemy swoje posty!
_________________
Pozdrawiam
darry dooman
Oldsmobile Aurora 4.0L V8
---------------------------------
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Czw Lip 20, 2006 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

spoko spoko-do czego sa moderatorzy:)
wracajac do zarowek pozornie troche swiatla daja ale uwierz mi,ze to nie jest swiatlo ktore ci oswietli droge:) sprawdzilem jak wracalem noca z urlopu. dobrze jest podlaczyc ta dodatkowa zyle bo auto bardzo fajnie wyglada z takimi pomaranczowymi pozycyjnymi i napewno jest bardziej widoczne.
co do przerabiania swiatel na europejskie nie wystarczy jakos domontowac oprawki na inna zarowke. tutaj trza zmienic cale reflektory!!!
do niektorych aut mozna dokupic europejska wesje a do niektorych trza dorabiac. wiaze sie to z przerobieniem mocowan oraz kostki/wtyczki do zarowki i pociagnieciem przewodu od tego pomaranczowego do zwyklego,europejskkiego pozycyjnego. jesli ktos ma smykalke do majsterkoania to zrobi to sam jesli zas nie to sa firmy sie tym zajmujace. do mojego auta zamontowalem wlasnorecznie lampy od vw polo(fuj...)podobno pasuje jeszcze z reanault 5 . trza bylo przerobic totalnie wszystko.obciac katowka mocowania niemieckie,przynitowac dorobione przejsciowki. czasem jak jest miejsce styknie kilka blaszek,plaskownkow odpowiednio docietych aby polaczyc punkty mocowania.czasem da sie wyciac tyl amerykanskiego reflektora z mocowaniami i tak go spraparowac,ze sie w niego wklei/przynituje europejski. przy doborze trza sie kierowac niestety wieloma czynnikami.podstawowwy to ksztalt szyby-aby nie wygladalo smiesznie i bylo max zblizone do oryginalu,potem kąty-reflektor swieci w okreslonym kierunku i o ile bedzie nam pasowal gabarytami i ksztaltem to niekoniecznie po jego poprawnym utawieniu bedzie wygladal logicznie. do tego tyl reflektora musi sie zmiescic we wnece na niego przeznaczonej. reasumujac wyjscia sa dwa-od razu udac sie do firmy ktora to robi i zamowic albo zrobic sobie kartonowy szablon teflektora i chodzic z nim na spacery przymierzajac do aut ktorych swiatla wydaja nam sie podobne do naszych(tak zrobilem ja).mozna tez zadac pytanie na forum podajac dokladna wesje auta a napewno ktos podpowie co podejdzie. za moje lampy hella zaplacilem nie wiecej niz 200zl za komplet (chyba bo to dawno bylo) zamieszczam nizej fotke(sorry zrobiona komorka) na ktorej stoja 2 auta :moj z przerobionymi i inny z oryginalami. mysle,ze wiocha jest niewielka a te swiatla z dobrymi zarowkami swieca nieporownywalnie lepiej niz oryginaly(nie pytajcie mnie dlaczego bo sie nie domyslam)


(kliknij na zdjecie aby powiekszyc)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 11:47    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Przesylam Ci zdjecie mojej przerobionej lampy...
taurus
http://images4.fotosik.pl/70/c24avenx9avqqkq1.jpg
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taurus czy ta przerobka u ciebie polegala tylo na wklejeniu oprawki swiatel pozycyjnych w zwierciadlo reflektora(dziwnie,ze od gory...) czy jeszcze cos przerabiales. nie doamyslam sie czy istnieja europejskie swiatla do tego modelu chociac slyszalem plotke,ze byl on oficjalnie importowany do szwajcarii czy tez austrii. w tym moim elaboracie o swiatlach zapomnialem o najwazniejszym: roznica pomiedzy swiatlami usa a europa!!! najprosciej sprawdzic to wieczorem podjezdzajac do jakiejs nieoswietlonej sciany. europejskie swiatla(tzw. mijania) pokaza nam dwa trojkaty prostokatne lezace obok siebie gdzie jednen bok przyprostokatnej bedzie rownolegly do podloza a drugi bedzie szedl pionowo w gore po stronie prawej ,natomiast przeciwprostokatna bedzie przebiegala po lewej stronie (sorry moze cos pomylilem ale ostatnio w szkole bylem jakies 15 lat temu Very Happy ). w trakcie jazdy te trojkaty klada sie na drodze oswietlajac znacznie bardziej pobocze i pas ktorym jedziemy a mniej pas przeciwny(aby nie oslpiac nadjezdzajacych z przeciwka.) w usa miasta sa abstrakcyjnie mocno oswietlone i wolno jezdzic na pozycyjnych w nocy, autostrady sa kilkunastopasowe z barierami rozdzielajacymy,drogi szybkiego ruchu maja zawsze pasy rozdzielajace ,a na zwyklych alejkach(czytaj "naszych drogach krajowych") ruch jest sredni. z tego tez powodu nikt ustanawiajac tam przepisy nie kombinowal z asymetrycznymi swiatlami gdzyz nie obawiano sie oslepiania innych( sa to oczywiscie moje wypociny i przypuszczenia ,a nie "swieta prawda"). same swiatla przypominaja raczej dwie umieszczone obok grilla latarki niz reflektory w naszym tego slowa znaczeniu. reasumujac europejskie i amerykanskie auto jadace w nocy widziane z gory wyglada m/w tak jak na rysunku ktory tu machnalem na dole:)

_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Lip 23, 2006 23:18    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Darku, ja nie zabardzo kumam sie w materii oswietlenia. Na zdjeciu widac co zostalo przerobione. Tak go juz kupilem.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to poczytaj te moje wypociny-mysle,ze troche ci to rozjasni temat.podjedz wieczorem pod garaz czy jakis inny mur/sciane z wlaczonymi swiatalami.sstojac blisko beda 2 trojkaty ktore opisywalem a kiedy bedziesz odjezdac tylem to trojkaty zaczna sei powiekszac,obnizac i laczyc w jeden:) wtedy bedziesz mial pewnosc,ze to europejskie swiatla. pomijajac ten aspekt sprawdz czy przypadkiem nie zmetnialy ci szyby reflektora i nie zczernialo lustro(to bardzo czesto sie dzieje w tych swiatlach. mozna temu zaradzic na 2 sposoby. tanszy-wymontowac reflektor i super drobnym papierem wodnym a potem pasta polerska usunac zmatowienie, co do lustra to dobrze reflektor wymyc plynem do mycia naczyn i szczotka do mycia butelek przez otwor na zarowke.drozszy-oddac reflektor do regeneracji gdzie ci dadza nowa powloke odblysnika i przepoleruja klosz.
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 10:34    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Darku, powiem to co mam na mysli. Oczywiscie, Twoje wypociny na prawde mi pomagaja zrozumiec temat. Zdaje sie, ze masz odpowiedz ( prawie) na kazde pytanie na forum. Doceniam to. Jestem pewien, ze nie tylko ja, ale moge mowic tylko za siebie Smile . Zamowilem pewien produkt, wiec dam znac jak zalatwil sprawe czyszczenia reflektorow. Zapewne nie da sie rozdzielic klosza od lustra, prawda ?
Oto ten produkt :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1,1&item=330006085377&ih=014&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem wiem-jestem gadula:)
to jest pasta polerska do takich reflektorow wykonanych z poliweglanu. troche droga moim zdaniem. takie samo cos kupisz w sklepach z komorkami do polerowania wyswietlaczy. zastapic to moze mleczko cif(zgrubnie) a potem pasta do zebow:) na koncu polerowanie sucha flanelka. no ale co kto lubi. rozwiaze ci to problem szyby ale musisz sprawdzic co z lustrem. kiedys zdemontowalem tylne swiatla,wymylem od srodka solidnie i jak zamontowalem to oczom nie wuerzylem-jakis "lexus look" mi sie z tego zrobil-dawalo po oczach jak dzikie i ladnie wygladalo! moze tez ci pomoze tylko wymycie luster?
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 0:53    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Nie jestem do konca pewien, Darku, czy moje lampy przednie sa rozbieralne.
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa sklejane lub zgrzewane ale to juz problem tego co bedzie regenerowal:) jakos to tna chyba czyms cienkim,potem poleruja szybki i metalizuja odblysnik i na nowo sklejaja(tak mysle bo chyba nie robia tego na reflektorze w calosci)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 10:15    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Rozni sa magicy, sam o tym wiesz, prawda... Smile
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
esdarek
Moderator
Moderator


Dołączył:
Posty: 7980
Skąd: Piekary Śląskie

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj wiem:)
_________________
flota:
PONTIAC TRANS SPORT 3.8 LPG by Luky
PONTIAC GRAND AM 3.1 LPG by Luky
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzieś na naszym forum umieścłem kiedyś namiar na warsztat regeneryjacy reflektory z Bytonia Jak sobie dobrze przypomuinam facet podał mi cenę od 60-100 zł zależnie ile jest pracy. Montuje też ksenony w stare oprawy
Niestety dziś nie umiem odszukać tego postu.
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pią Lip 28, 2006 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O znalazłem

0 32 282 40 04
41-902 Bytom, Karola Miarki 35
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
taurus
*
*


Dołączył: Feb 18, 2006
Posty: 469
Skąd: Bielsko-Biala

PostWysłany: Nie Lip 30, 2006 10:13    Temat postu: byk Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Przrszedl produkt....
Faktycznie pasta. Jest jej tyle, ze niestarczylo by nawet dla lekarza na probke moczu. Powiadomie jakie efekty, ale z wewnatrz bede sobie musial radzic sam, oczywiscie z Waszymi sugestiami w tym temacie tutaj Smile
Pozdrawiam - taurus
_________________
'96 Ford Taurus LX 3.0L Duratec 24V6
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pc-podlacz ten wolny przewod pod (+) z postojowek i bedzie dzialac jak nalezy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group