www.asu.pl :: Zobacz temat - LUMINA 3,1 3-biegowa - kiedy mają wskakiwać biegi?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

LUMINA 3,1 3-biegowa - kiedy mają wskakiwać biegi?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szyldy
*
*


Dołączył: Jun 30, 2005
Posty: 1

PostWysłany: Sob Lip 16, 2005 7:05    Temat postu: LUMINA 3,1 3-biegowa - kiedy mają wskakiwać biegi? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Very Happy
LUMINA 3,1 (trzybiegowa, 94 r)
Mam pytanie do praktyków: kiedy powinny wskakiwać biegi w moim trzybiegowym nowym nabytku? Obecnie dwójka wskakuje przy 50 km/h, trójka przy 90 km/h. Pozostałe biegi są OK.

Czy to jest poprawnie?
Czy można to jakoś regulować?

Mam wrażenie, że pierwsze dwa miesiące biegi wchodziły wcześniej i zdecydowanie mniej słyszalnie. Olej w ASB niedawno zmieniony, fachowiec stwierdził stan skrzyni biegów na idealny (brak metalu na magnesie itp.)
Niedawno był wymieniony komputer, później alternator (miał spalone cztery diody więc dawał 1/3 prądu).
Po ostatniej naprawie alternatora mam wrażenie, że zmiany biegów dzieją się przy dużo większych obrotach silnika niż przed naprawą. Czy to jest w normie? Jak u Was wskakują biegi? Question Question Question
(Lumina nie ma obrotomierza)
pzdr. szyldy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
s1wy
*
*


Dołączył: Oct 24, 2004
Posty: 733
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, też mam Luminię 3.1 94r. i u mnie biegi wskakuje 2 przy 20, a 3 przy 40-50 km/h. wchodza bardzo płynie i cicho
_________________
Chevrolet Blazer LT 4.3 V6 1995 4x4 (zagazowany)
Mercury Cougar XR7 4.2 V8 1980 RWD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Lip 17, 2005 21:12    Temat postu: Re Odpowiedz z cytatem

Wszystko zalezy od tego jak duzo gazu dodajesz Very Happy . s1wy jezdzi bardzo powoli wiec u niego te biegi wchodza bardzo szybko Wink Nie ma zadnej regulacji. Hmmm, alternator nie ma nic wspolnego z dzialaniem skrzyni Confused Najlepiej zeby przejechal sie tym autem ktos kto sie zna na skrzyniach i on najpiej okresli czy cos sie z nia dzieje Confused

Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Zdzicho
*
*


Dołączył: Feb 20, 2006
Posty: 7
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Maj 15, 2006 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołączam się z dokładnie tym samym problemem...

Czy został rozwiązany?

Asu - jakiś miesiąc temu przejechaliśmy się luminą i po małej dyskusji diagnoza - jakieś (oczywiście tylko dla mnie "jakieś") cylinderki/akumulatorki (mogę coś pokręcić) i bez rozbierania się nie obejdzie.

Zauważyłem jednak jeszcze pewne zachowania i może będzie jakiś nowy (tańszy...) trop:

1. Problem czasem znika - skrzynia przełącza jak dawniej - wszystko do czasu, aż nie przyjdzie ochota zdrowo depnąć, obojętnie czy z postoju czy w trakcie jazdy. Po gwałtownym przyciśnieciu pedału skrzynia się obraża i kolejne kilkaset kilometrów przełącza właśnie na wysokich obrotach.

2. Jak skrzynia jest mocno obrażona (czyli jak zdrowo depnę) to potrafi jeszcze zrobić tak:
- jadę np. 110, równo i spokojnie, puszczam gaz, samochód powoli zwalnia, a przy 85-90 redukuje (oczywiście silnik wyje)

3. Jak samochód postoi parę dni to znowu skrzynia zmienia biegi prawidłowo, aż nie przydepnę.

Wrażenie moje jest takie, jakby ten sprzęt miał wolną wolę... Wink

Czy ktoś ma jakąś wiedzę o takim przypadku?

pozdrawiam
_________________
Lumina 3.1 '91 +gaz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Garet
*
*


Dołączył: Feb 16, 2006
Posty: 267
Skąd: Znienacka

PostWysłany: Wto Maj 16, 2006 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jedziesz dynamicznie:
jedynka - jak stoisz lub sie toczysz Very Happy
dwójka - przyjmijmy 40
trójka - przyjmijmy 80
lock up - około 100

Oczywiście nie wiem co się dzieje jak się wciska pedał do podłogi.
Nigdy tak nie robiłem. Mam drugie auto (służbowe 100 KM) i tam ja rządzę na drodze Wink
Teraz dalej

Jak jedziesz spokojnie:
jedynka - jak wyżej Very Happy
dwójka - 20
trójka - 40
lock up - 70-80 czasami nawet 50

Pozdrawiam
_________________
Tees 3,1 V6 BIAŁY
Ludzie! Kochajcie stare baby!!!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalno
*
*


Dołączył: Jan 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 19:43    Temat postu: nieprawidłowa zmiana biegów w Lumina 3.1 V6 1994 Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam ten sam problem.

Jazda normalna (spokojna)
wcześniej: zminana z 1 na 2 przy 30 km/h
zminana z 2 na 3 przy 60 km/h

obecnie: zmiana z 1 na 2 przy 50 km/h
zmiana z 2 na 3 przy 80-90 km/h

Pewnego dnia poprostu tak się stało i tak już zostało. Nic nie ma wpływu czy zimny czy ciepły. Czy przejedzie 5 czy 400 km cały czas tak już jest.

Jest to bardzo wkurzające i mało ekonomiczne.

Proszę o pomoc i rady

Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romekf
*
*


Dołączył: Nov 26, 2006
Posty: 55
Skąd: Warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Luminie 3.1 montowane były skrzynki TH125C, więc mają regulację funkcji zmiany biegów linką kick-down. Proszę sprawdzić czy linka płynnie pracuje w pancerzu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michalno
*
*


Dołączył: Jan 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję
Sprawdzę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy sprawdzić linke kick down tak jak kolega wcześniej napisał, skrzynka w luminie ta 3 biegowa sterowana jest hydraulika i nie ma opcji zapamietywania stylu jazdy kierowcy, natomiast skrzynki sterowane elektroniką ta opcje już mają ,miałem chryslela saratogę to miałem takie objawy jak wcześniej forumowicze opisują tyle że jak szalałem to sktzynia zapamietałą styl jazdy do nastepnych 2 jazd, i albo dałem luz i jazda eko i spalanie eko albo dalej czad i spalanie że w zbiorniku wir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
michalno
*
*


Dołączył: Jan 12, 2009
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 15:34    Temat postu: jest odpowiedź Odpowiedz z cytatem

Witam,

znalazłem odpowiedź, na ten problem w skrzyni bez sterowania eletronicznego.
Byłem u mechanika, który najpierw sprawdził mi linkę od kick downa ale okazało się że ona nie nie stanoiwła problemu.
Należało przeczyścić "jakiś" mechanizm dopowiedzialny za zmianę biegów w odpowiednim momencie. Nie jestem zbyt techniczny, więc nie powiem wam dokładnie jaki to mechanizm, ale da się to zrobić i nie jest to napewno wina skrzyni.

Koszt robocizny w Łodzi to 300 zł (części zamienne nie potrzebne)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Lut 03, 2009 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zycze powodzenia w czyszczeniu mechanizmow w skrzyni 3T40 za 300zl aby poprawic jazde,ta skrzynia jest klepana od poczatku lat 70-dziesiatych i zadnych mechanizmow sie w niej nie czysci,fajnie was robia w wala Laughing
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
ParysArab
*
*


Dołączył: Oct 17, 2007
Posty: 83
Skąd: Polska / Slowacja

PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michalino - podjedz to tego speca co czyścił ci ten mechanizm i niech ci pokaże dokładnie co to jest lub jak to sie nazywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group