www.asu.pl :: Zobacz temat - Migowe kody błędów komputera ABS Windstar 95'
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Migowe kody błędów komputera ABS Windstar 95'

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 9:46    Temat postu: Migowe kody błędów komputera ABS Windstar 95' Odpowiedz z cytatem

Witam.
Czy ktoś wie jak uruchomić raportowanie błędów ABS poprzez kontrolkę w Winstarze ? Słyszałem że tak można. Może ktoś już to ćwiczył.
Generalnie usterka polega na działanie ABSu nawet na suchej nawierzchni już przy lekkim hamowaniu. Po kilku hamowaniach zapala się lampka i ABS już nie działa (i pewnie nie zadziała nawet na śniegu). Sprawdzałem już czujniki (na wtyczce ABSu oscyloskopem kręcąc uniesionymi kołami) i było ok. Płynu w zbiorniczku "full" i nie ma ubytków. Może ktoś już miał taką usterkę i napisze co było.
Pozdrawiam.
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam to samo aktualnie. I nie wiem co to jest.
Podejżewalem że może tył mi słabiej chamuje i cała siła idzie na przednie koła?, ale to chyba nie to. Ostatnio dojeżdrzając do świateł przełożyłem tylko noge na hamulec, nawet nie poczułem aby cokolwiek zachamował
a ABS ZADZIAŁAŁ Exclamation Question Exclamation
Troche mnie to wystraszyło Shocked przycisnąłem mocniej i poczułem że chamuje.
Chyba wyjme bezpiecznik do ABSu i puki co będę jezdził bez
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie był pęknięty pierścień abs na przegubie. Ktoś go - poprzedni właściciel - próbował zespawać, nie udało mu się niestety go dobrze wyszlifować i abs nie działał do puki nie wymieniłem całego przegubu.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wk --> czyli mamy ten sam problem. Ja nawet jeździłem jakiś czas z wyjętym bezpiecznikiem ale idzie zima, a poza tym wkurza mnie gdy coś nie działa jak powinno i chciałbym wreszcie zrobić z tym porządek. Dzisiaj byłem w serwisie. Podpięli skaner OBD, silnik czysty, skrzynia czysta, a co do ABS-u to powiedzieli tak: "... prosze przyjechać jutro bo żeby sprawdzić błędy w ABS-ie to trzeba wejśc w tryb serwisowy i zczytuje się je zliczając mrugnięcia lampki. Musimy znależć w dokumentacji jak to się robi" Nie mam nic do serwisu. Może rzadko robią takie auta ale chęć pomocy była i na razie nie wzięli żadnej kasy. Ale w tym momencie przypomniało mi się że już o tym gdzieś słyszałem, stąd moje pytanie.

jacekz --> też miałem pęknięte pierścienie, oba (to chyba nagminne). zdjąłem latem oba z półosi, zespawałem, pięknie oszlifowałem, dokładnie założyłem z zachowaniem odstępów od czujników i.... dalej to samo Sad.
Dlatego sprawdzałem sygnały z czujników. Różnice w poziomie sygnałów były prawie niezauważalne (swoją drogą może ktoś wie czy komp mierzy napięcie z czujników czy częstotliwość impulsów). Zaczynam już się skłaniać ku wymianie modułu ale może jednak udałoby się "poprosić" go jakąś informację....
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaa czyli po spawaniu nie działają. Słuchaj, wg mnie nie będzie to to działać, tu w grę wchodzi indukcja magnetyczna, bardzo precyzyjne impulsy i niskie napięcia. Ty naruszyłeś strukturę i dołożyłeś innego materiału, nie będzie działać. Miałem to samo. Wymień albo całe przeguby albo same pierścienie na nowe (nie wiele taniej od nowych przegubów). Wiem że to od ch.. roboty, ale u mnie dopiero to pomogło.
Te pierścienie to dość częsty defekt tych aut Sad Objawy miałem identyczne. Po ruszeniu wciśniecie hamulca uruchamia terkotanie, pedał na przemian wpadał i go wypychało, po czym po chwilce zapala się ABS.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stewoj
*
*


Dołączył: Dec 12, 2006
Posty: 34

PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chylę czoło ! To jest jak najbardziej logiczne wyjaśnienie. Ech, że też sam na to nie wpadłem Embarassed ... Może pomogłoby wyżarzenie pierścienia po spawaniu ale jak już je teraz zdejme to chyba faktycznie wymienię. Nie wiesz czy jest możliwośc zakupu samych pierścieni ? Jesli tak to gdzie proponujesz ?
_________________
Stefan - Gliwice
Windstar LX /95/3,8
(gaz tylko w kuchni)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja mogłem kupić po 50 zł w Szczecinie na ulicy Kolumba (tel:091 4837129), ale ty masz tam chyba za daleko Wink Ja wymieniłem cały przegub bo kosztował 140zł na allegro. Pierścień, koronka czy też czasem zwana obręcz absu jest np tu:
http://moto.allegro.pl/item458361626_windstar_freestar_99_05_koronka_abs_nowa_oryginal.html
z tym, że to od nowszego modelu.
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wk
*
*


Dołączył: Oct 11, 2004
Posty: 844
Skąd: Tarnowskie Góry - Śląskie

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 9:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to musze przyjżeć sie pierścieniom.
Powiedz tylko czy jak pęknie to jest to widoczne od razu czt trzeba się sporo naszukac aby je zlokalizować
_________________
Wojtek
Ford WINDSTAR 3,8 LX /95 zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jacekz
*
*


Dołączył: Dec 15, 2007
Posty: 326

PostWysłany: Sro Paź 15, 2008 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie widziałem pękniętego na własne oczy, moje auto kupiłem z już spawanymi. stewoj chyba widział swoje, może coś podpowie w tym temacie Smile
_________________
Windstar 3.0 '97 - ręka noga mózg na ścianie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group