www.asu.pl :: Zobacz temat - Naprawa silniczków szyb elektrycznych ( Lincoln Continental)
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Naprawa silniczków szyb elektrycznych ( Lincoln Continental)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Adriano
*
*


Dołączył: Feb 27, 2008
Posty: 247
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 13:35    Temat postu: Naprawa silniczków szyb elektrycznych ( Lincoln Continental) Odpowiedz z cytatem

Postaram sie jak najdokładniej opisać jak pokolei zabrałem sie za to a następnie wykonałem całość Very Happy :
A wiec tak , odkąd kupiłem mojego amerykanca szybki elektryczne nie chodziły mi wogóle w tylnych dzwiach , a wiec udałem sie do elektryka aby dowiedziec sie czym to jest spowodowane i tam dowiedziałem sie ze silniczki sa do wymiany. Oczywiscie jesli ktos potrafi sam to sprawdzic to mozna samemu zrobic Smile . I tu zaczeło sie od tego że zdecydowałem sie na na własnoreczne zdemontowanie tych silniczków a więc:
- Odkręciłem całą tapicerke z drzwi ogranicza sie to do znalezienia wszystkich srubke i najzwyklej odkreceniu ich , i tu jedna rzecz jaka moze byc troszke trudniejsza to wyczepienie klamki aczkolwiek wydaje mi sie ze kazdy da rade. nastepnie zdejmujemy tapicerke.
- drugi etap to to wyjecie całego mechanizmu podnoszenia szyby, a że w tych autkach jest to zamocowane na nity , a wiec musiałem wszystkie występujace nity rozwiercić, po rozwierceniu mamy ugniezdzony rozkrecony cały mechanizm szyby lezacy sobie w srodku drzwi,
- kolejny etap to wyjecie szyby, a wiec od odkrecone mechanizmu szyba poszła nam juz w dół samoczynnnie dlatego tez trzeba było przy tym uwazac aby nie zwiekszyc sobie znacznie kosztów wymiana szybki Smile, jesli mamy szybke na dole odkrecamy ja od reszty mechanizmu , wyjmujemy z góry uszczelki gumowe znajdujące sie obu stronach drzwi i staramy sie delikatnie patrzac pod jakim kątem sie uda wyjąc szybke i oczywiscie ja wyciagamy,
- jesli szybka lezy juz bezpiecznie i mechanizm jest luzny to mozemy róznymi kombinacjami spróbowac wyjac mechanizm, przez jeden z otworów,
- jesli udało nam sie go wyciagnąć , odłączmy kostke podłączona do silniczka , kładziemy cały mechanizm sobie na stole i odkrecamy silniczek od resztu mechanizmu, po odkreceniu aby odczepic silniczek uwazac trzeba na sprezyne gdyz ona po wyjeciu silniczka złozy nam mechanizm Smile
ale spokojnie bez nerwówó mozna to zrobic

i tu mając silniczek mozemy go wymienic na nowy ale ja zrobiłem inaczej , najpierw pojechał mdo kilku elektryków z których kazdy stwierdził ze tego nie da naprawić, a wiec stwierdzielme ze sie g... znają i ze spróbuje sam to zrobic Smile

- i dalej rozkrecamy sam silniczek i wyjmujemy cały srodek dobrze jest przed wyjeciem zobaczyc jak wszystko w nim wyglada aby potem poskładac go tak samo , mamy tam dwie czesci obudowe do której sa zamocowane magnesy oraz szczotki i calutki srodeczek czyli najprosciej mówiąc taki precik ze zwojami Very Happy który własnie sie nam powinien krecic Smile
- po demontazu czyscimy wszystko ładnie, jesli magnesy sa odklejone to przyklejamy je w to samo miejsce , u mnie były odklejone a wiec po wyczysczeniu przykleiłem je klejem DISTAL , nastepnie po przyklejeniu musiałem zostawic na 24 h aby dobrze sie przykleiły,
- patrzymy jak wyglądają szczotki jesli dobrze to wystarczy je tylko obczyscic jesli zle to oczywiscie kupujmey takie i zakładamy nowe, u mnie nadal sa stare ,
- po 24 h składamy wszystko tak jak wyglądało zanim to rozkrecilismy , nie jest to łatwe zadanie gdyz magnsy umieja to nam utrudnic ale da sie zrobic Smile trzeba tylko troche spokoju i cierpliwosci ,
- nastepnie mozemy sobie podłaczyc silniczek do kostki i sprawdzic czy chodzi, jesli chodzi to składamy wszystko tak jak rozkładalismy z tym ze w odwrotnej kolejnosci z tym ze zamiast nitów proponuje dopasowac podbnej wielkosci srubeczki z nakretkami .

polecam naprawde , całosc zajeła mi nie liczac czasu trwardnienia kleju około 6h , a koszt całej operacji to 15 zł - KLEJ

i szybki chodzą jak marzenie

w razie cos pytajcie gg 9761633
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group