www.asu.pl :: Zobacz temat - Czy można sprawdzić przebieg Voyagera?
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy można sprawdzić przebieg Voyagera?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 23:32    Temat postu: Czy można sprawdzić przebieg Voyagera? Odpowiedz z cytatem

To pytanie mnie dręczy od początku posiadania voyka. Rozumowanie jest proste, jeśli licznik jest cyfrowy i komunikuje się z komputerem, a na pokładzie auta są dwa (slinika i skrzyni), to któryś powinien zapisywać przebieg równolegle z licznikiem.
Wykonałem dzisiaj telefon do Voyager Club Poznań, gdzie poinformowane mnie, że w moim roczniku, pod warunkiem że to benzyniak, można odczytać stan oryginalny.
Koszt usługi która obejmuje kompleksową diagnostykę to 180 zł netto.
Myślę nad tym bo cena zaporowa ale chęć poznania oryginalnego jest jeszcze większa Smile
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Gural
*
*


Dołączył: Sep 07, 2007
Posty: 1266
Skąd: UÄ�

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

slyszalem kiedys o tym ze jest sposob ale nie jezeli fachowiec przestawial przebieg (na szczescie malo ich a mniej tych co wiedza gdzie szukac) to wszystko bedzie sie zgadzalo

slyszalem ze ze skrzyni sondy i czegos jeszcze mozna sprawdzic, ale faktycznie nie jest istotne ile ma przebiegu tylko jaki stan, wystarczy ze miales robiona skrzynie silnik czy sonde i sie nie dowiesz ale to do konca nie wazne jesli wszystko super chodzi

kumpel ma audi80 2 silnik w niej jest i juz ma ponad 300 tysi a pierwszy dozyl 400 ale kogo to ochdzi auto lata jak nowe
_________________
jest:
dodge grand caravan 3.8 LPG 2005
seat Leon 1.6 2010

było
tyle, że nie spamiętam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczekaj az sie Anthrax wypowie,cos kiedys o tym na forum wspominal
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Anthrax
*
*


Dołączył: Apr 24, 2007
Posty: 801
Skąd: Katowice

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie, da sie odczytać prawdziwy przebieg jeżeli korekta nie była przeprowadzana przy pomocy porządnego kompa diagnostycznego (SNAP,DRB) - musiałby to wytłumaczyć jakiś elektronik - ale na kompie jest jakiś moduł pamięci długoterminowej (i w skrzyni i w silniku).
Miałem już przypadek że naprawiałem skrzynie gościowi - przyjechał miał na liczniku 130 000 mil, po trzydniowym rozłączeniu zasilania i kompów - na liczniku pojawił się przebieg - 230 000 mil Wink
_________________
GMC Vandura 5,7
BMW '03 320 touring - diesel ale w automacie
nowy tel. 793681033
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
gucio
*
*


Dołączył: Aug 13, 2007
Posty: 415
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Anthrax !!!! Gdzieś Ty jeździł przez te 3 dni ? Smile

.
_________________
http://www.klub-caravaningowy-kompas.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
mysiauek
*
*


Dołączył: May 02, 2007
Posty: 630
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob Sty 26, 2008 2:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał nie ma tam u nas w naszej chorej korporacji kogoś kto by mógł o czymś takim pomyśleć ?
_________________
entuzjasta... bo nie mam już amerykańca ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie udało się sprawdzić przebieg, dokładnosć wskazania to 50km. Serwis potwierdził, że można tak zmenić, że wszystko będzie pasowało. Zawsze jest jeszcze historia auta, bo ludzie nawet jak nie serwisują aut to na darmowe recale jeżdżą, a serwisanci wpisują przebieg do bazy.
Sprawdziłem równiez date pierwszej rejestracji, są dane helmuta który go kupił... Smile Aso chryslera na pod tym względem na pochwałę zasługuje.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Zientas
*
*


Dołączył: Mar 12, 2006
Posty: 98
Skąd: Poznań / Komorniki

PostWysłany: Wto Kwi 22, 2008 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca na temat, ale...

Mi również przed wczoraj udało się potwierdzić przebieg w ASO na ul. Św. Michała w Poznaniu. Z kupionym niedawno autem dostałem książkę serwisową i wynikało z niej, że przebieg 135 000 jest oryginalny. Podjechałem jednak do ASO gdzie wprowadzono VIN do komputera i mogłem prześledzić i potwierdzić przebieg i serwisowanie auta. Niemcy (kupiłem auto w Monachium) jednak w większości przestrzegają przeglądów i nie cofają liczników.

Spójrzcie na przebiegi jakiejkolwiek marki samochodu (szczególnie) z silnikiem diesla na ogłoszenia w Niemczech i w Polsce. Tam mamy np. 90% z przebiegami grubo ponad 200 000, a u nas max. 150 000.
Niestety w kombinatorstwie nasi krajanie przodują. Dlatego auta używane kupuje w Niemczech.

Pozdrawiam!
_________________
Pontiac Bonneville SLE 2000 + LPG (Był Chrysler T&C 3.8 Limited 2001 + LPG, Cirrus 2.5, Durango 4,7 I gen, G.V `99 w planach kolejne amerykany)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Gobowiec
*
*


Dołączył: May 24, 2005
Posty: 556

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazł ktoś sposób na "domowy" odczyt rzeczywistego przebiegu? Czy taki KTS podpinany do laptopa wystarczy? Zastanawiam się czy nie kupić Chryslera 2002 z przebiegiem 200tyś, a nie chciałbym przekonać się że ma 300tyś.
_________________
Gobowiec Smile Windstar 3.0 97r. zagazowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W voyku możesz odczytać przebieg tylko w aso albo dobrym serwisie który ma porządny komputer diagnostyczny. Nie zrobisz tego żednym domowym sposobem i laptopem...
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group