www.asu.pl :: Zobacz temat - przeciwmgielne
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

przeciwmgielne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
thedavid
*
*


Dołączył: Aug 08, 2007
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 8:24    Temat postu: przeciwmgielne Odpowiedz z cytatem

Witam, kupiłem granda 3.3 z amerykańskimi światłami i okazało się że nie posiada on przeciwmgielnych w światłach a przełącznik zapalania lamp nie ma pozycji do gprzeciwmgielnych tak jak to miałem w poprzednim 2.4. Jaki macie pomysł bo potrzebyję zrobić pierwszy przegląd.
czytałem inne posty ale tam nic nie ma o przełączniku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 8:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A od kiedy to jest wymog posiadania przeciwmgielnych z przodu,chyba,ze piszesz o tylnym Shocked
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ,jeśli pojazd fabrycznie nie posiada świateł przeciwmgielnych to zadna stacja diagnostyczna nie może wymagać ich posiadania,jeśli wymaga- to radzę zmienić staje jest ich naprawde dużo.Sytuacja jest inna gdy owe lampy są- to muszą działać.Proste.

Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
regaciarz
*
*


Dołączył: Apr 26, 2007
Posty: 57
Skąd: Sokółka

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w carawanie miałem poprostu przełącznik pod kierownicą Razz taki najzwyklejszy najtańszy przełącznik Wink
_________________
Chrysler grand voyager 3.8 automat AWD bez gazu, 1996rok- osobówka. Podróbka wersji amerykańskiej Wink mede in Austria :]
Fiat Ducato 2.0jtd krĂłtki i niski 2003rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thedavid
*
*


Dołączył: Aug 08, 2007
Posty: 7

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 8:05    Temat postu: czy jest na to przepis? Odpowiedz z cytatem

pytanie do lifta. Na jakiej podstawie mówisz że nie musi mieć przciwmgielnych ? ja mówię o tyle oczywiście. Jak mnie gostek zapyta to mu powiem, że na ASU (rulez!) tak mi powiedzieli? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 8:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lift napisał:
Witam ,jeśli pojazd fabrycznie nie posiada świateł przeciwmgielnych to zadna stacja diagnostyczna nie może wymagać ich posiadania,jeśli wymaga- to radzę zmienić staje jest ich naprawde dużo.Sytuacja jest inna gdy owe lampy są- to muszą działać.Proste.

Pozdr.


halonegeny z przodu nie sa wymagane, ale tyl tak
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
WMA
*
*


Dołączył: Dec 18, 2004
Posty: 761
Skąd: Skierniewice, Żyrardów, Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tyłu jest lampa przeciwmgielna a nie halogen. I wystarczy jedna sztuka po lewej strnie patrząc od tyłu.
_________________
Chrysler 300M 3,5 '99 gaz jedyny w okolicy - już nie
Chrysler Town&Country 3,8 '05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krzycho1978
*
*


Dołączył: Jun 06, 2007
Posty: 875
Skąd: DODGE Durango 2006.CHEVROLET Celebrity

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to i ja cos napisze byscie sie tak nie gryźli
POPIERAN LIFTA w 100 %%% jezeli nie masz w zderzaku swiatel przeciwmgielnych to niemusisz ich montowac jesli masz to musza dzialac i koniec
auto do przegladu musi dzialac kompleksowo czyli tak jak zostalo zahomologowane i dopuszczone do ruchu podczas pierwszej rejestracji..
to tak jak z maluchami starymi ktore fabrycznie nie mialy montowanych pasów z tylu i nie musza miec a jezdza i sa dopuszczone
mam nadzieje ze sie rozumiemy???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale bez lampy przeciwmgielnej z tyłu samochód nie otrzyma homologacji. Też i tym samym nie zostanie dopuszczony do ruchu. Przepisy dotyczące oświetlenia pojazdów w NASZYM kraju są jednoznaczne i nie podlegają żadnej dyskusji.Z pasami też jest to wyraźnie określone.
_________________
Cirrus 2,5 LXI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Pon Sie 13, 2007 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tu się zdziwisz datatomek pojazdy wyprodukowane bez pasów bezpieczeństwa (oczywiście są to pojazdy zabytkowe)nie muszą posiadać pasów w czasie terażniejszym-to ciekawostka nawet dla mnie.Oczywiście nie stosuje sie modernizacji pojazdu do zmieniających się przepisów bo straszny by był harmider.Powracając do tematu świateł przeciwmgielnych lub cofania zorientowałem się jak sprawa wygląda na stacjach okręgowych- zdanie było jadnoznaczne jeśli pojazd nie ma fabrycznie świateł po po cholere je zakładać.Znajomy ma kilka pojazdów bez świateł cofania ,teżmiał problemy bo akurat trafił na tego co miał może zły chumor cytuje"zakładam na przegląd i zdejmuje po",dlaczego bo jest w oryginale.

A jeśli chodzi o chomologacje to jest ona udzielana na lampy i inne podzespoły związane z bezpieczeństwem a nie na samochód.

Z przegladem bym nie miał problemu(jeśli niema fabrycznie montowanych lamp)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 5:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od roku chyba '88 samochod z tylu powinien posiadac czerwone swiatlo przeciwmgielne i obojetne jest czy je fabryka w nie wyposarzyla czy nie.A to ze niektorym udaje sie slizgac bez to tylko zasluga rzetelności pracownikow stacji.
Calkiem osobny temat to przednie,jesli byly fabrycznie montowane to maja dzialac.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
lift
*
*


Dołączył: Jul 08, 2007
Posty: 871
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ot temat zakończony. Laughing
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
thedavid
*
*


Dołączył: Aug 08, 2007
Posty: 7

PostWysłany: Sro Sie 15, 2007 20:40    Temat postu: zrobione Odpowiedz z cytatem

dzisiaj zabawiłem się w elektryka i przemontowałem światła tylne.
Nawet nie dokładałem żadnych zewnętrznych świateł.
Mam pomarańczowe migacze razem z cofaniem i powyżej po lewej przeciwmgielne zapalane dedykowanym(4zł) przełącznikiem.
Trochę szukania i lutowania kabelków i po krzyku mam nadzieję że za dużo wody za klosze nie wleci. bo żarówki od wstecznych wystają tyłem za plastikl.
dzięki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group