www.asu.pl :: Zobacz temat - AWD ś.p.
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

AWD ś.p.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 12:13    Temat postu: AWD ś.p. Odpowiedz z cytatem

No i stało się, padło mi awd. Po ostatnim przeglądzie gumowych łączników na DLM i ich uszczelnieniu odkryłem, że awd wyje zbyt głośno. Jak na moje uszy jazda stała się nieznośna, więc odkręciłem wał. Po niecałych 1500km jazdy bez wału coś się w środku przemieliło i zaczęło mocno zgrzytać, jak stado garnków. Jednoznacznie ta sytuacja obala mit, że jazda ze zdemontowanym wałem nie ma wpływu na trwałość DLM. Podczas jazdy wyraźnie słyszałem kiedy załącza się napęd. Jazde bez wału można porównać do holowania auta z ASB z wyłączonym silnikiem.

Niestety brak mi funduszy w tym roku na kosztowne naprawy. Zabrałem się więc za demontaż całego napędu. Całość jest dość prosta, jednak wciskanie się pod auto nie jest wygodne i polecam kanał. Po 2 godz. wszystko co związane z awd miałem na zew.
Jeśli ktoś demontuje awd i zamierza w przyszłości do niego powrócić to powinien pamiętać o zabezpieczeniu gniazd półosiek przy kołach, przed wodą, kurzem etc.

Jeśli uda mi się znaleźć cały napęd, sprawny i za rozsądne pieniądze to na pewno powrócę do AWD.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
kitt78
*
*


Dołączył: May 25, 2009
Posty: 474
Skąd: Torun

PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 6:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurcze -dziś przykręcam swój wał z powrotem.
_________________
2004 Dodge Stratus 2.4 LPG (A604)
był: Dodge Grand Caravan 3,3l AWD rok 2000
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elementy i akcesoria Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group