www.asu.pl :: Zobacz temat - Centralny - firewall do auta. immobilizer
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Centralny - firewall do auta. immobilizer

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 19:32    Temat postu: Centralny - firewall do auta. immobilizer Odpowiedz z cytatem

Mam kolejny problem z którym się borykam, bardzo wkurzający.
Firewall
Wkładam kluczyk do zamka (nieważne jakiego) chcę otworzyć drzwi, stosując metodę otwarcia jednych drzwi lub wszystkich. Za każdym razem kiedy kluczyk jest w skrajnej lewej pozycji zamek/zamki się otwierają ale kiedy wraca do pozycji pionowej/wejściowej zamykają się. Żeby wejść do auta muszę kręcić min. kilka razy nawet do klikudziesięciu lub trzymać kluczyk i otworzyć drzwi. Obraził się na mnie czy co... ?

Drugi dziwoląg.
Przeczytałem w instrukcji, że auto wyposażone w pilota jest ścicśle powiązane z immobilizerem, a sygnalizacja jego jest w desce, kontrolką. U mnie nie świeci się żadna kontrolka immobilizera, pilot jak już wcześniej pisałem nie działa, kluczyk ma immobilizer i da się odczytać kod, a silinik odpalam zawsze. Doczytałem tyle, że do systemu wpisane są dwa piloty na stałe i nie można ich zaprogramować czy usunąć. Więc jakim cudem przy niedziałąjącym pilocie odpalam silnik.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty


Ostatnio zmieniony przez Tomaj dnia Pią Cze 08, 2007 7:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
ciech
*
*


Dołączył: Apr 17, 2005
Posty: 331
Skąd: Ciechocinek

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie jest pilot oryginaalny i jak go nie wylacze to na benzynie nie zapalisz i taki sygnal wydala , natomiast na gazie zapali jest na zestawie wskaznikopw tym gornym gdzie kontrolki centralnie jest napis alarmset i mroga razem, z tym sygnalem . jak zamykam pilotem to palis sie ciagle chwilke
_________________
Chrysler Grand Voyager 3.3 01r lpg , wersja europejska , startech
Chrysler Grand Voyager 3.3 LE 96r lpg , wersja eu , webasto - sprzedany 7.07.11r
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
regaciarz
*
*


Dołączył: Apr 26, 2007
Posty: 57
Skąd: Sokółka

PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pierwszego problemu, to nie wiem jak jest w amerykańcach, ale rok temu miałem BMW e36 316 z oryginalnym alarmem aktywowanym kluczykiem i miałem problem z zamknięciem auta, przekręcałem kluczyk w prawo i drzwi się zamykały, a jak kluczyk powracał do pozycji wyjściowej to otwierały się. A problem leżał w....... wyrobionym sygnalizatorze zamknięcia drzwi( nie znam fachowej nazwy Wink ), to ten bolec odpowiadający za zapalenie oświetlenia wnetrza w razie otwarcia drzwi
_________________
Chrysler grand voyager 3.8 automat AWD bez gazu, 1996rok- osobówka. Podróbka wersji amerykańskiej Wink mede in Austria :]
Fiat Ducato 2.0jtd krĂłtki i niski 2003rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomaj
*
*


Dołączył: Apr 16, 2007
Posty: 1387
Skąd: Prawie Poznan

PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomimo burzy poświęciłem się i sprawdziłem dzisiaj co u mnie gada i nie chce gadać.
Immobilizer działa prawidłowo i jeśli nie wykryje kluczyka miga alarm set i gonguje. Nie jest jednak jak w instrukcji napisali zależny od pilota.
Pilot ma nowe baterie, odbiornik jest podłączony ale widziałem że było grzebane i do tego mam wrażenie, że również na cewce. Oczywiście nie działa.
Jednak nie obejdzie się bez wizyty u prawdziwego elektronika.
_________________
VelSatis 3.5V6 LPG; ex Chrysler Voyager LE 3,8 AWD '98
gg3779721 ukryty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Elektryka i elektronika Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group