www.asu.pl :: Zobacz temat - check transmission - dziwny przypadek
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

check transmission - dziwny przypadek

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 14:14    Temat postu: check transmission - dziwny przypadek Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc...
Puściła mi uszczelka pomiędzy sprzegłem hydrokinetycznym a silnikiem i wychlapywało mi olej. Oczywiście pojawił się komunikat check transmission i mrógała lampka O/D. Pozwolę sobie napisać, iż stało się to jakby "bez uprzedzenia". Tzn skrzynia pracowała bardzo płynnie i bez żadnych problemó. Po remoncie prawie wszystko jest ok. Ale nie wiem czemu przy prędkości 130 km i więcej włącza mi się ten sam komunikat i lampka O/D mróga !!! Sprawdzam stan oleju i jest wszystko ok. Skrzynia też pracuje super, płynnie bez żadnych złych oznak. Jak wyłączę stacyjkę i odpalam winniego ponownie to komunikatu już nie ma i O/D też znika ?! I znowu jak jadę chwilę powyżej około 130km/h to dzieje się to samo. Proszę napiszcie swoje uwagi ?! p.s. Olej jest systematycznie zmieniany![/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Adamko
*
*


Dołączył: Apr 12, 2005
Posty: 370
Skąd: Ząbki (Wa-wa)

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może musisz zaprogramować kompa skrzyni od nowa
-? piszcie zawsze jakie autko ,rok itp.
PZDR ADAMKO.
_________________
CHRYSLER T&C 3,8V6 03' teş SEKWĘKA

(przyjaciel Ĺźubra)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorki mój samochód to windstar 1999r (nowa buda) silnik 3.8
nie wiedziałem, że skrzynię trzeba programować... wiem, że mechanik na pewno jej nie programował naprawie tej uszczelki !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
romekf
*
*


Dołączył: Nov 26, 2006
Posty: 55
Skąd: Warmińsko-mazurskie

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę podłączyć skaner pod gniazdo serwisowe /OBD2/ i odczytać jaki jest błąd w komputerze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
muaythai
*
*


Dołączył: Jun 08, 2005
Posty: 25

PostWysłany: Sob Kwi 28, 2007 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w komputerze brak błędów...
byłem w serwisie i mechanik powiedział, iż to "normalne" "może tak się dziać" przy wysokich prędkościach. No i powiedział, że dodatkowa chłodnica skrzyni mogła by pomóc ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
asu
Admin
Admin


Dołączył: Apr 10, 2004
Posty: 6474
Skąd: ....Wrocław.... kom. 698-741-741 gg.874104

PostWysłany: Nie Kwi 29, 2007 9:27    Temat postu: dodatkowa chlodniczka Odpowiedz z cytatem

Dodatkowa chlodniczka zawsze sie przyda ale odpowiedz w stylu "To normalnie ze przy 130 skrzynia moze sygnalizowac blad" jest moim zdaniem smieszne Very Happy . Po drugie jesli mryga O/D to znaczy ze skrzynia sygnalizuje blad wiec musi byc jakis kod (bez kodu nie zacznie mrugac O/D).

Pozdrawiam Wink
_________________
ASU - Serwis samochodów amerykańskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group