www.asu.pl :: Zobacz temat - termostat voyager 2,5td 1995r
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

termostat voyager 2,5td 1995r

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
arek32
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lut 21, 2007 9:39    Temat postu: termostat voyager 2,5td 1995r Odpowiedz z cytatem

witam!!! no więc padł mi termostat i nie mogłem go nigdzie dostac a jak był to przynajmiej 350zł więc przełożyłem kolektor wodny od voyagera 1996r wszystkie otwory pasują tylko trzeba skrucic jedną szpilkę od głowicy iprzestawic odmę z prawej na lewą stronę 2 godzinki pracy i po tej operacji mam wymienny wkład termostatu za 40zł serdecznie polecam Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bartolinik
*
*


Dołączył: Sep 01, 2006
Posty: 49

PostWysłany: Nie Kwi 01, 2007 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam voyagera 2,5 crd i jest to super silnik dopuki się nie zepsuje Wink . Do rzeczy- termostat kaput. Szukałem go długo . Pomyślicie że w sklepach i hurtowniach. Nie. Szukałem go długo w moim silniku i nie znalazłem. Nie znalazł go również mechanik amerykańców, u którego naprawiałem inne rzeczy. Powiedział ze prawdopodobnie będzie zabudowany w korpusie silnika od tyłu tegoż silnika- tak osądził po analizie układu rurek. Cena termostatu jaką ten mechanik mi wyszukał to ok 700 zł i do jego wymiany będzie konieczny częściowy demontaż silnika. Na szczęście termostat uszkodził się w ten sposób że cały czas jest otwarty więc lato jakoś bym może przejeździł ale co potem ?
Arek32- swoim postem wlałeś nikły promyk nadziei w me serce że jest szansa jakoś problem obejśc. Niestety niewiele zrozumiałem , może opisałbyś operację w sposób bardziej przystępny dla laika, moze jakieś zdjęcia ? Inne osoby mające pojęcie również proszone są o pomoc.
Nadmienię ze w samochodzie żony skodzie felicji termostat wymieniłem sam i trwało to ok pół godzinki a tu ni cholery nie wiem jak to ugryźć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pavels
*
*


Dołączył: Nov 13, 2007
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lis 13, 2007 13:09    Temat postu: Termostat CRD Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Mam podobny problem z termostatem jak opisany wcześniej przez bartolinika, tzn. wydaje mi się ,że coś jest z nim nie tak. Objawia się to tym, że silnik nie może osiągnąć normalnej temperatury (wskazówka w połowie skali) podczas jazdy. Temperatura jest zwykle 1-2 kreseczki poniżej tego co powinno być. Jedynie podczas jazdy po mieście w korkach nagrzewa się do normalnej temp., ale po wyjechaniu na trasę spada znowu o 1 kreskę Evil or Very Mad No więc prawdopodobnie to termostat (miałem identyczny objaw w Passacie TDI), lub ew. czujnik temp. No i teraz pytanie czy ktoś już to przerabiał? Gdzie (poza ASO) można kupić termostat do CRD? Wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Sam naprawiam Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group