www.asu.pl :: Zobacz temat - buick regal '88
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

buick regal '88

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 13:27    Temat postu: buick regal '88 Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam problem jak prawie każdy kto tu pisze a wiec padła mi skrzynia od regala z 1988r nie wiem dokładnie jaki jest tam model skrzyni ale podejrzewam bo troszke sie rozglądałem ze jest to 4t-440
jadac na trasie w ktoryms momencie zgubiłem 4 bieg a po chwili 3
oczywiscie by bardziej nie zamęczyc autka przerwałem jazde i odstawiłem autko do serwisu
W serwisie powiedzieli mi ze ze skrzynia jest spalona i ze lepiej znaleźć nową bo koszt naprawy jest niebagatelny :/
i tu moje pytanie czy ktoś ma może namiary na kaką skrzynię lub orientuje się które modele aut posiadały dokładnie taką samą skrzynię ?

bardzo prosze o pomoc
Paweł z Wrocławia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
JEDI_V
Admin
Admin


Dołączył: Dec 05, 2004
Posty: 4325

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Primo jaki silnik,z fusow wrozyc nie potrafimy Very Happy,ok poszukalem.
Silnik 2.8ccm,blizniacze modele to chevy lumina,pontiac grand prix,oldsmobil cutlass supreme.
Z tego co podaje stronak autozone byly 2 rodzaje skrzyn,3T40-3biegowa,oraz 4T60 i 4T60E.



On September 1, 1991, Hydra-matic changed the name designations of the THM 125C and THM 440-R4 automatic transaxle. The new name designations are Hydra-matic 3T40 and 4T60. Transaxles built between 1989-1990 served as transitional years in which a dual system, made up of the old designation and the new designation in effect.
_________________
DODGE DURANGO 1998 5.9 V8 4X4 LPG
CHRYSLER 300M 1999 3.5 V6 LPG BY LUKY
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki silnik? chociaz w tym roczniku w zasadzie byl tylko 2.8 - ale potwierdz, dlatego ze trzeba ustalic przelozenie glowne w skrzyni,a dopiero mozna mowic o blizniaczych modelach.Takich samych skrzyn jest kilka odmian.Jeszcze jedno - czy rocznik 88 wynika z numeru VIN? ,czy tylko przepisali kiedys z papierow.Pytam,bo od 89r byly male zmiany.Bo jak rocznik wynika tylko z naklejki na drzwiach to moze masz juz model 89.Najlepiej podaj numer VIN.>> Aha,w 88r do konca 91 montowali tylko 4 biegowe THM-440 (nowa nazwa 4T60).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 6:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec tak. To że jest to rocznik 88 wiem z papierów ale czy faktycznie jest z tego roku nie mam pojęcia wiec podaje wam numer VIN: 2G4WB14WXJ1404708
Tak jak wywnioskowaliście jest to silnik 2.8 V6 z 4 stopniową automatyczną skrzynią biegów
W internecie posiłkując sie stronami:
http://www.midparts.pl/b.php
oraz
http://www.prnd.pl/asb/buick
wywnioskowałem że jest to skrzynia 440-T4, ale znalazlem również informację która zgadza się z wypowiedzią MarkSeven że jest to 4T60
i bądz tu mądry...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Sro Wrz 01, 2010 4:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do skrzyn 440 - jest ich bardzo duzo odmian rozniacych sie przekladnia glowna i przelozeniem lancucha napedowego. W samym tylko roczniku 1988 jest 12 roznych przelozen w zaleznosci od auta i opon.Czasami w takim samym aucie i roczniku moze byc inna skrzynia .Dlatego sa kody. Wszystkie dane sa zakodowane na tabliczce na skrzyni i naklejce w bagazniku.. Twoje auto to BuickRegalCustom 1988r. 2.8L , skrzynia THM440-T4 ( albo 4T60 - jest taka sama) ,przelozenie glowne 3:33 , przelozenie lancucha napedowego w skrzyni 1:1 (35:35) , Kod skrzyni : CTH """" Identyczne skrzynie sa w 88 i 89 rok 2.8L Olds.CutlassSupreme i GrandPrix Kod : CTH,CFH,CDH,CYH. Dodatkowo podaje liste aut i kodow gdzie skrzynie sa takie same,ale musisz dokladnie sprawdzac przy zakupie bo czasami roznia sie drobnymi szczegolami na obudowie:88 i 89 rok 2.8L ChevroletCelebrity,Pontiac6000,OldsCutlassCiera,BuickCentury , Kody: CMH CRH CWH CXH CLH CPH CZH, Nastepnie 89 rok 3.8L BuickLeSabre,PontiacBonneville,Oldsmobil EightyEight, - tylko z kodem PAH. Nastepnie: 1990 rok wszystkie auta jak wyzej z silnikami 3.1,dodatkowo Chevrolet Lumina Sedan 3.1 : Kody: CHH CJH LMH LNH YDN YHH YKH YLN LAH YAH YRN YSH YTH,. Dalej: 1990 r. 3.8 BuickLeSabre,Olds.88 , Boneville Kody: PAH WXH, 1990r.Cadillac 4.5L kody:AJH KHH. Jeszcze z 1987 roku 2.8L BuickCentury,ChevyCelebrity,Pontiac6000,OldsCutlassCiera .Kody: CAH CBH oraz Cadillac 4.1 kod ACH.

Uploaded with ImageShack.us Znajdz w swym aucie taka naklejke (powinna byc w bagazniku na klapie,albo na pokrywce od kola zapasowego ) ,zrob zdjecie i przeslij mi .Chce dokladnie sprawdzic jaka skrzynie miales fabrycznie zamontowana. Tak wyglada ta naklejka:

Uploaded with ImageShack.us Zrob tez zdjecie tabliczki na skrzyni - sprawdze czy twoja skrzynia byla wlasciwa czy moze ktos kiedys wlozyl calkiem inna.<<<>>>>Takze szukaj skrzyni tylko z takimi kodami jak podalem wyzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 8:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety nie znalazlem takiej naklejki :/

znalazlem natomiast na skrzynie takie oznaczenie
CFD 715
8680110 Hydramatic

nic wiecej nie znalazlem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
pcbird
*
*


Dołączył: Sep 27, 2007
Posty: 196

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 20:24    Temat postu: skrzynia Odpowiedz z cytatem

mam skrzynie z regala 3,1 90r 440t4. Jest po przebiegu ok 200.000 z tym że ja tylko tym autem raz jechałem po zakupie z Warszawy (kupiłem za grosze uderzone w tył na części). Ale na twoim miejscu najpierw bym ustalił czy na pewno twoja to jest złom poza tym wymiana sprzęgiełek to dzisiaj nie duży koszt (kupujesz na sztuki tylko te spalone ok 10-15 pln szt) Ostanio remont takiej skrzyni zrobiłem sam i kosztował mnie 600 pln, jak widzisz wolałem zmienic sprzegla i dać nowe simeringi niż wyciagnąć ta po 200tkm (i teraz delektuje się idealna jazdą). Najpierw bym ustalił co się stało dlaczego padła i czy napewno, w tym modelu zrzucanie biegów to albo za słabe cisnienie oleju albo problem z governerem. A z mechanikami to jest tak że mój kolega ostatnio zrobił kompletny remont skrzyni w pasacie a uszkodzona była wtyczka od sterowania i skrzynia chodziła w tryb. awaryjnym następnie źle skręcili przewód olejowy i był wyciek , miarki ta skrzynia nie ma i kolega zarznął ją na amen. Wracajac do 440t4 wersji tej skrzyni było cała masa a różnice głownie dotyczą przełożeń i ilości switch'y informujących pcm który biegł wszedł a to możesz obejćć przekładając koła przekazujące moment i płytę sterującą. Ja bym zaczął od: wymiany oleju i filtra i kontroli governera + kontrola czujnika hamulca a dopiero po tym bym myślał o jej wyciaganiu a po wyciagnięciu rewizja uszkodzeń i decyzja czy inna czy to do naprawy.
_________________
dodge intrepid 96 coupe 3,5l, mustang II 76 5.0, buick riviera 95 3.8sc, buick century estate 90 3,3, taurus 96 wagon, buick regal coupe 3,1 1990, Packard Clipper 1952, oldsmobile alero 2001, buick regal 2003 3,8, Pts 1993 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pcbird
*
*


Dołączył: Sep 27, 2007
Posty: 196

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na marginesie nie jest łatwo zarżnąć ty skrzynie....
_________________
dodge intrepid 96 coupe 3,5l, mustang II 76 5.0, buick riviera 95 3.8sc, buick century estate 90 3,3, taurus 96 wagon, buick regal coupe 3,1 1990, Packard Clipper 1952, oldsmobile alero 2001, buick regal 2003 3,8, Pts 1993 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MarkSeven
*
*


Dołączył: Aug 23, 2009
Posty: 1419
Skąd: USA FL. '99 Grand Marquis, '02 TownCarCartier GoldEdition , '97 DeVille

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 4:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulinedi napisał:
niestety nie znalazlem takiej naklejki :/

znalazlem natomiast na skrzynie takie oznaczenie
CFD 715
8680110 Hydramatic

nic wiecej nie znalazlem
Te oznaczenie mi nic nie mowi bo nie widze w ktorym miejscu na tabliczce ono jest.Sprawdzilem wszystkie kody od skrzyn 440 od 1987 do 1990 i kodu CFD nie znalazlem.W 85 i 6 roku byly inne,a od 91 tez inne.. Tak czy inaczej skrzynia do twego auta o takich samych przelozeniach musi miec jeden z tych kodow co podalem. <<> A napis na skrzyni CFD oznaczac moze jedynie system pracy skrzyni : "ComputationalFluidDynamics".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może mi potwierdzić czy z tego auta bedzie pasowała skrzynia lub ewentualnie czy da się zamienić cały silnik razem ze skrzynia do regala??

http://otomoto.pl/chevrolet-lumina-euro-sedan-3-1-v6-pb-lpg-C14236619.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
pcbird
*
*


Dołączył: Sep 27, 2007
Posty: 196

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 10:16    Temat postu: wtyczka Odpowiedz z cytatem

zapytaj jaką ma wtyczkę 4 piny czy 5 od sterowania, pozycjoner bez znaczenia bo se go przełożysz
_________________
dodge intrepid 96 coupe 3,5l, mustang II 76 5.0, buick riviera 95 3.8sc, buick century estate 90 3,3, taurus 96 wagon, buick regal coupe 3,1 1990, Packard Clipper 1952, oldsmobile alero 2001, buick regal 2003 3,8, Pts 1993 3,8
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
paulinedi
*
*


Dołączył: Aug 30, 2010
Posty: 92
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Wrz 11, 2010 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdzie szukac tej wtyczki zeby sprawdzić ile ma pinów??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Skrzynia Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group