www.asu.pl :: Zobacz temat - Dziwny problem voyager
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwny problem voyager

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 16:02    Temat postu: Dziwny problem voyager Odpowiedz z cytatem

voyager 3.3 (95) kanciak

problem tego typu
jak rano wyjezdzam z parkingu (samochod pracuje na benzynie) to przez chwile po przejechaniu kiludziesieciu metrow np. kiedy zatrzymuje sie przy bramie parkingu i ponownym ruszeniu samochod na chwile przestaje reagowac na pedal gazu (przez okolo 1 sek), tzn ja go wciskam a samochod nie rusza do przodu, zdarzylo mi sie to juz kilka razy podczas wjazdu na skrzyzowanie i jest to niebezpieczne jak cholera, podobny objaw mialem na jesieni, przez zime bylo ok i teraz znowu

jakies sugestie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yeti
*
*


Dołączył: Apr 03, 2007
Posty: 38
Skąd: KROSNO.PODKARPACIE

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam to samo tylko że ja mam diesla i niewiem co jest pytałem tu i tam nikt nic niewie Idea Idea Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
Witam mam to samo tylko że ja mam diesla i niewiem co jest pytałem tu i tam nikt nic niewie Idea Idea Idea


nie pocieszyles mnie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Kwi 30, 2007 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więcej informacji. Silnik nie reaguje, czy skrzynia nie rusza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 7:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

datatomek napisał:
Więcej informacji. Silnik nie reaguje, czy skrzynia nie rusza?


silnik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yeti
*
*


Dołączył: Apr 03, 2007
Posty: 38
Skąd: KROSNO.PODKARPACIE

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to silnik skrzynia jest ok depne na gaz
i nie reaguje muszę puscić pedał gazu i dopiero wtedy zaczyna jechać chociasz nie zawsze trzeba powt. jeszcze raz Idea Idea Idea Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze może takie trochę głupie pytania zadaję, ale znaczy to że jak: naciskasz gaz, a silnik wogule nic? dopiero puścisz, znów naciśniesz, i dopiero obroty wzrastają? Ciekawy przypadek. W niektórych autach nie ma linki gazu, a jest na pedale gazu potencjometr, a przepustnica jest sterowana elektrycznie. Jeśli było by tak u Was to można by sądzić że coś dzieje się ze sterownikiem, lub mechanizmem wykonawczym, lub z potencjometrem na pedale.Ale przeciez w Waszych autach są linki gazu...Chyba że się mylę...( Confused )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

datatomek napisał:
Kurcze może takie trochę głupie pytania zadaję, ale znaczy to że jak: naciskasz gaz, a silnik wogule nic? dopiero puścisz, znów naciśniesz, i dopiero obroty wzrastają? Ciekawy przypadek. W niektórych autach nie ma linki gazu, a jest na pedale gazu potencjometr, a przepustnica jest sterowana elektrycznie. Jeśli było by tak u Was to można by sądzić że coś dzieje się ze sterownikiem, lub mechanizmem wykonawczym, lub z potencjometrem na pedale.Ale przeciez w Waszych autach są linki gazu...Chyba że się mylę...( Confused )


no w moim jest linka gazu Very Happy
wyglada to tak:
jade - staje - chce ruszyc - wciskam gaz silnik nie reaguje (chodzi ale obroty nie wzrastaja) - po sekundzie reaguje i jedziemy dalej Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
datatomek
*
*


Dołączył: Apr 17, 2007
Posty: 259
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Maj 01, 2007 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne co przychodzi mi do głowy to dwa stany:
Przepustnica się otwiera,ale tps nie reaguje bo coś z nim jest nie tak,więc nie dostaje sygnału do zwiększenia dawki paliwa.Ale sensor map rejestruje zmianę ciśnienia w kolektorze więc zaczyna się checa, i chwilowe zmulenie silnika.Po ponownym naciśnięciu gazu tps w końcu załapuje, i sytuacja wraca do normy. Innej możliwości nie widzę. Czarów nie ma.
Drugie to mój przypadek: Tak sobie kiedyś wyregulowałem przepustnicę,że była tak spasowana że kiedy się rozgrzała, i pozostała chwilę w stanie zamkniętym, po prostu się blokowała.Ja naciskam na gaz a tu nic. Tyle że w moim przypadku wyczuwalny był wyraźny opór na pedale gazu, dopiero po następnym naciśnięciu ustępowało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
luky
*
*


Dołączył: Oct 07, 2005
Posty: 885
Skąd: masłońskie/częstochowa

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 19:52    Temat postu: Re: Dziwny problem voyager Odpowiedz z cytatem

szachy1000 napisał:
voyager 3.3 (95) kanciak

problem tego typu
jak rano wyjezdzam z parkingu (samochod pracuje na benzynie) to przez chwile po przejechaniu kiludziesieciu metrow np. kiedy zatrzymuje sie przy bramie parkingu i ponownym ruszeniu samochod na chwile przestaje reagowac na pedal gazu (przez okolo 1 sek), tzn ja go wciskam a samochod nie rusza do przodu, zdarzylo mi sie to juz kilka razy podczas wjazdu na skrzyzowanie i jest to niebezpieczne jak cholera, podobny objaw mialem na jesieni, przez zime bylo ok i teraz znowu

jakies sugestie?


tak sie dzieje np przy zimnym silniku jesli termostat cieplego powietrza sie nie otwiera, ale to przewaznie jak jest zimno, a ty piszesz ze w zimie bylo ok.

ale sprawdz go, to jest ten teromostat, ktory pobiera cieple powietrze z kolektora wydechowego, czesto sie psuja, albo spadaja rury
_________________
lumina 95 3,8 ,grand prix gxp 5,3 2007, dakota 5,2 1999, luka_f@o2.pl tel. 0691388944 www.luky-garaz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
yeti
*
*


Dołączył: Apr 03, 2007
Posty: 38
Skąd: KROSNO.PODKARPACIE

PostWysłany: Sro Maj 02, 2007 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właśnie tak jak naciskam pedał gazu to silnik nie reaguje dopiero gdy puszczę i ponownie nacisne to wtedy jedzie a pedał gazu mam elektryczny Idea Idea Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szachy1000
*
*


Dołączył: Feb 20, 2007
Posty: 216
Skąd: ĹťyrardĂłw

PostWysłany: Czw Maj 03, 2007 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yeti napisał:
właśnie tak jak naciskam pedał gazu to silnik nie reaguje dopiero gdy puszczę i ponownie nacisne to wtedy jedzie a pedał gazu mam elektryczny Idea Idea Idea


problem rozwiazany:
wymiana filtra paliwa pomogla
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yeti
*
*


Dołączył: Apr 03, 2007
Posty: 38
Skąd: KROSNO.PODKARPACIE

PostWysłany: Sob Maj 05, 2007 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam u mnie wymiana filtra nie pomogła i niebardzo wiem co dalej Idea Idea Idea Idea Idea Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    www.asu.pl Strona Główna -> Silnik Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group